To je veta ...
"Manželským sľubom som sľúbil vernosť, ale nie že budem slepý... "

Béla Bugár
Hlavné menu
Fotogaléria
kúpele Bojnice 2009
súťaž v pití piva
zobrazení: 2046
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 3.236.112.70
Dátum: 21. 07. 2024
Čas: 12:10
Meniny má: Daniel
Zajtra bude: Magdaléna

Práve je pripojených: 2
Doporučujeme
Súťaže 2024

Wintercup Goldwaschen 2024

16.marec 2027, Schranawand, Austria
Medaile sme získali v každej kategórii...

Schranawand 01

V tretí marcový víkend sa v priestoroch požiarnej stanici v rakúskej dedinke Schranawand konal Wintercup Goldwaschen. Celkovo sa podujatia zúčastnilo 30 súťažiacich, z ktorých skoro polovica bola zo Slovenska. (13 zo Slovenska, 7 z Rakúska, 6 z Českej republiky, 3 z Nemecka a 1 zo Švajčiarska).

Schranawand 02

Po zaplatení symbolického štartovného sa rozbehli súťaže. Každý súťažil na štyroch rôznych miskách:

- Speed - plochá panvica

- Klondyke - kanadská miska

- Batea - čínsky klobúk

- Eastwing - malá kanadská miska

Pretože do garáže hasičského zboru sa zmestilo len 6 claimov, bola súťaž časovo náročná. Dosť veľký problém bolo nájsť plný počet zlatiniek a to najmä  preto, že sa súťažilo s "recyklovaným" zlatom, ktoré si organizátori nechávali i pre budúce roky. Podľa mňa to bolo  zaujímavé preto, že bolo treba dávať veľký pozor na flotovanie zlatinek. V kategórii jednotlivcov nás najlepšie reprezentoval Marko-Polo, ktorý to nakoniec dotiahol na veľmi peknú bronzovú pozíciu.

Okrem toho sa súťažilo i v dvojčlenných teamoch. Tu bola zvláštnosť v tom, že dvojice sa nehlásili osobne, ale ich vytvoril počítač. Seriózne piate miesto sa ušlo dvojici Joe-Joe a Jonáš Jakuš. Striebornú medailu pre náš cech získala dvojica Bosorka a Dalibor Jakuš. Veľmi dobrá, aj keď som zo začiatku frflal, bola súťaž 5-členných teamov. Teamy opäť dal dohromady computer. Celá finta vlastne pozostávala z toho, aby sme nejako pomohli organizátorom  vyčistiť claimy. Jeden z teamu ryžoval klasicky zlato na ľubovoľnej panvici. Team nafasoval 4 vedrá a lopatu. Počas ryžovania ostatní členovia vyberali štrk a vodu z claimu a to všetko na čas. Koniec mohol team zahlásiť len ak mal zlatinky vyryžované a claim vyčistený. Claim musel byť bez vody a bez štrku. Tu bol najlepšie zohraní team v zložení Barbora Jakušová, Jonáš Jakuš, Henrich Ťažký, Christopher Hattinger a Joe-Joe. Heňo našiel všetky zlatinky a spoločnými silami vyčistili claim najrýchlejšie zo všetkých ostatných.  Tým pádom získali v 5-členných teamoch zlatú medailu z náskokom skoro 2 minúty pred druhým teamom.

Tieto akcie zo začiatku roku sú veľmi prospešné pre stretnutie a vyskúšanie ryžovania po zimnej prestávke. Táto akcia bola veľmi dobre zorganizovaná a výhodou bola možnosť vyskúšať ryžovanie na rôznych druhoch panvíc. Touto cestou sa chcem organizátorom poďakovať za skvele prežitú sobotu. 

 


Chodíte radšej na domáce slovenské akcie, alebo radšej na zahraničné ryžovačky?

domáce (Počet hlasov: 0)
(0.00 %)

zahraničné (Počet hlasov: 0)
(0.00 %)Celkem hlasovalo: 0
| Autor: Site Admin | Vydáno dne 18. 03. 2024 | 487 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.08.2023: Prvé slová po viíťaztsve v Zlatých Horách
Kategóriu mužov v Zlatých Horách ovládol Marek Michalec - Marco-Pólo. Jeho prvé slová po zistení že vyhral: "Vieš, to Ti poviem. Som rád že som vyhral !"

02.07.2023: Majstrovstvá SR a ČR 2023
Na majstrovstvách SR a ČR Tužine získala titul Majstersky republiky v kategórii Batea Miška Režná. Titul vicemajstra v kategórii veteránov si odniesol Eduard Filo - Toronto

04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.
Kalendár
<  Júl 2024  >
PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(6 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 15

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional