To je veta ...
"Všetci klamú ..."

M. D. House
Hlavné menu
Fotogaléria
WM2014 - 26
Majstrovstvá sveta 2014, Koppaberg, Švédsko
zobrazení: 1203
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 3.236.112.70
Dátum: 21. 07. 2024
Čas: 11:56
Meniny má: Daniel
Zajtra bude: Magdaléna

Práve je pripojených: 1
Doporučujeme
Súťaže 2015

Majstrovstvá sveta 2015

3 až 8. august 2015,  Navelgas, Španielsko
Každý zo Slovenska získal minimálne 2 medaile

WM2015 Po siedmych rokoch sa konali majstrosvtvá sveta v ryžovaní zlata znova v Španielskom Astúrijskom mestečku Navelgas. Dlho nám trvalo, kým sme sa rozhodli, lebo sme mali ešte v pamäti, aká náročná cesta to pred siedmymi rokmi bola. Ako to už býva, neodolali sme. Vybrali sme z nášho Cechu traja: Bosorka, Mišča a Joe-Joe. Cestu sme si vybrali najkratšiu možnú a to cez Rakúsko, Nemecko, Francúzsko a sever Španielska. Tentokrát sme vylúčili akékoľvek spanie po ceste a išli sme v podstate nonstop. Po 34 hodinách sme v skorých ranných hodinách došli do stanového tábora zlatokopov v Navelgas. Pás stanov tam už bolo, a ženská osádka auta postavila stan. Na druhý deň sme vyhradili miesto ešte pre zbytok slovákov (Fero, Danka a Richard), ako i pre rodinu Sliviek z Moravy. Prvý deň sme strávili v Tineu, kde sa konali farmárske trhy. Tú sme stretli už i zlatokopov z Juhoafrickej republiky. Pozreli sme si mestečko, spravili nákup zásob, nakoľko sme z domu po skúsenostiach minulých rokoch nič neťahali. Už sme sa cenami na Slovensku vyrovnali i západnej Éurópe.

Na druhý deň sa začal plniť kemp, a tak sme nemohli ísť na plánovaný výlet do Luarcy. Podvečer začali prichádzať tí, ktorým sme držali fleky. Ako to už býva, prvý deň sme si vymieňali poznatky z cesty (kde ako kolóna bola, kde opravujú diaľnice a pod.)  Ostatní si spravili registráciu a večer hurá na pivko do dediny, kde to už žilo zlatokopeckým životom. Stretali sme neustále nových a nových príchodzích z celého sveta a zdraveniu nebolo konca kraja.

V deň otvorenia šampionátu sme sa rozhodli ísť k oceánu vyskúšať aká je studená voad. Nebolo to nič príjemné, ale zvládli sme to v pohode.Dokonca sa nám zdala teplejšia ako pred siedmymi rokmi. Tentokrát mala určite skoro 20°C. Večer už začal otvárací ceremoniál, ktorému predchádzal sprievod zlatokopov, ktorý trval neuveriteľne dlho. Povodili nás po všetkých uličkách Navelgasu a zrazu sa nám mestečko zdalo až moc veľké.

V stredu už začínali samotné vyraďovacie kolá. Prvé kolá v mužoch a ženách boli dvojheatové a výsledky sa spočítali. Po prvom kole mužov bolo všetko v poriadku až na Joe-Joe, ktorý skončil na 22 mieste. Vstúpil však do seba a v ďalšom kole skončil tretí a tak mal postup zabezpečený. Najhoršie je vypadnúť hneď v základných kolách. To sa našťastie nikomu zo Slovenska nepodarilo.

Horši to bolo už neskôr, keď väčšinu miest pod čiarou (16) sme začali hrabať pre Slovensko.  

Do finálových kôl sa prebojovali:

Helenka: ženy, batea, couples, 3-team, 5-team  Mišča: batea, 3-team, 5-team
Joe-Joe: couples, 3-team, 5-team 
Dana(o): batea, 5-team
Richard: batea, 5-team
Franky: 5-team

 

Samozrejme sme postavili aj národný team, kde Joe-Joe dlho špekuloval, či tam namiesto neho nepôjde Mišča, ale nakoniec mu to nedalo a išiel. Mišča dostala za úlohu povzbudzovanie a fotografovanie. O tom že to zvládla výborne svedčí aj strieborná medaila a titul vicemajstrov sveta v najprestížnejšej kategórii, kategorii Národných teamov. 

Predtým sme si to dokonale nacvičili v 5-teamoch, kde Danka v zahraničnom teame získala zlato a my ostatní sme sa radi uspokojili so striebornou medailou.

Najväčšie prekvapenie prišlo v kategórii Batea, kde striebro získala Mišča, tesne za zlatým Richardom.

 Keby nám niekto pred majstrovstvami povedal, že každý si donesie domov minimálne dve medaile a Richard dokonca tri, tak by sme mu neverili a mysleli si že má dobrý matroš (trávu). Určite patria tieto masjtrovstvá medzi najúspešnejšie pre Slovensko. Úspešnejší sme boli len roku 1999, kde sme získali dve zlaté medaile.

V nedľu sme už len pobalili rozlúčili sa s ostatnými zlatokopmi a vydali sa na cestu domov. Cestou späť sme sa zastavili ešte v mestečku Llanes na obed. Potom už nasledovala len jedna väčšia prestávka v Andorre la Vella a cesta domov. Napriek tomu, že sme išli úplne inou cestou ako Richardová partia nakoniec sme sa ešte stretli s odstupom cca 10 minút pri vstupe na rakúske územie.

Celkovo sme najazdili 5.979,4 km so priemernou spotrebou 6l/100km a čistá cesta trvala 69:50 hod .

Na záver by som len skonštatoval, že MS 2015 v Astúrijskom Navelgase možno s prehľadom vyhodnotiť ako veľmi dobre zvládnuté po organizačnej stránke. Vďaka za to všetkým, ktorí sa na nich podieľali a veríme, že Majstrovstvá sveta v roku 2018 budú ešte na lepšej úrovni lebo sa uskutočnia V Hodruši-Hámroch na Slovensku.

Fotogalériu si môžete pozrieť: Fotogaléria MS 2015 
Finálové výsledky si môžete pozrieť: Final WM2015

 

В наши дни красивое постельное белье недорого купить sonna.com.ua/catalog/postelnoe-bele/ можно в интернет магазине с быстрой доставкой.

 

Равно как подобрать высококачественное постельное белье?


Здоровый и плотный сновидение находится в зависимости с многочисленных условий. Один с их считается удобное постельное белье, таким образом равно как оно все без исключения период имеет контакт с шкурой. Огромный подбор данного продукта дает возможность купить привлекательный односпальный комплект, какой безупречно сгодится около образ вашего внутреннего убранства. Но к данной приобретении нужно оценить основательно, в том числе и наиболее небольшая деталь способен омрачить для вас целый покой и преступить сновидение.


постельное белье Не торопитесь взять 1-ое полюбившееся постельное белье. С целью основы исследуете ключевые свойства высококачественного продукта, для того чтобы в последующем никак не сожалеть о совершенном подборе.

Основные рекомендации согласно подбору постельного белья


Оно обязано прекрасно всасывать небольшое число следа и никак не мешать естественной циркулирования атмосферы. Данное имеют все шансы гарантировать только лишь естественные материи, по этой причине припахивайте преимущество ласту либо хлопку.

Нежели компактнее материал, этим наибольшее число стирок возлюбленная вынесет.

Важно кроме того и свойство красителя. Полинявшее постельное платье смотрится никак не весьма привлекательно, наиболее этого, оно способен спровоцировать аллергическую отклик в восприимчивой шкуре.

Неплохой односпальный комплект станет прострочен особым шов. С целью контроля довольно вырвать наволочку наоборот. Точная строка обладает парные местности, какие скрыты изнутри шва.

Только лишь то что полученное постельное платье никак не обязано обладать практически никаких ароматов помимо простого запаха текстиля.

Взглянув в этикетку, вам сумеете осознать, в какой степени материал и пигмент крепки. В случае если советуемая жар с целью стирки – более СОРОК градусов, в таком случае данный комплект довольно отличного свойства и способен отслужить никак не единственный время.


После заблаговременного осмотра сконцентрируйте интерес кроме того в проектирование и цветное разрешение. Выберите комплект около формирование собственной жилой комнаты, для того чтобы платье смешивалось с находящимся вокруг внутренним убранством.

 


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 16. 08. 2015 | 6271 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.08.2023: Prvé slová po viíťaztsve v Zlatých Horách
Kategóriu mužov v Zlatých Horách ovládol Marek Michalec - Marco-Pólo. Jeho prvé slová po zistení že vyhral: "Vieš, to Ti poviem. Som rád že som vyhral !"

02.07.2023: Majstrovstvá SR a ČR 2023
Na majstrovstvách SR a ČR Tužine získala titul Majstersky republiky v kategórii Batea Miška Režná. Titul vicemajstra v kategórii veteránov si odniesol Eduard Filo - Toronto

04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.
Kalendár
<  Júl 2024  >
PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(6 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 15

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional