To je veta ...
"Svet patrí tým, čo sa neposerú!"

Charles Bukowski
Hlavné menu
Fotogaléria
Kremnická zlatinka 2011 - 1
Ihráč 2011
zobrazení: 1752
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 3.239.11.178
Dátum: 20. 05. 2024
Čas: 08:27
Meniny má: Bernard
Zajtra bude: Zina

Práve je pripojených: 2
Doporučujeme
Súťaže 2014

Majstrovstvá sveta 2014

11 až 16. august 2014,  Koppaberg, Švédsko
Bronz pre Slovensko...

WM2014 Po dlhých dohadovaniach padlo v stredu rozhodnutie: "Ideme a odchádzame v piatok večer!" Škoda, že sme nevedeli do čoho ideme. :(( Na cestu sme sa vybrali tá istá partia ako minulý rok do Mongranda (Bosorka, Mišča, Marko, Joe-Joe a Afra)

Cestu sme naplánovali cez Poľsko, (nebudem platiť za kolóny na českej diaľnici), Nemecko, Dánsko do Švédska. Cesta ubiehala podľa možností, na striedanie boli traja šoféri, takže pohodička. Všetko sa však začalo v Nemecku, keď začalo pršať. Kvôli dažďu sme museli vynechať aj návštevu Kodane a iné naplánované zástavky. Rozhodli sme sa, že ideme priamo do dejiska majstrovstiev sveta, švédskeho mestečka Kopppaberg. Dážď nás sprevádzal celou cestou a ku koncu cesty už to bolo neúnosné. Radšej sme si pred cieľom (cca 80km) dali pauzu a počkali až lejaky ustanú. Stierače nestíhali a svetlá áut pred nami nám už dráždili naše nevyspaté oči. Do dejiska majstrovstiev sveta sme prišli okolo druhej hodiny rannej v nedeľu. Celkovo nám cesta trvala aj s prestávkami cca  29 hodín. Podriemali sme trocha v aute a okolo šiestej sme sa už vítali s niektorými účastníkmi. Wolfgang Greib nám dokonca spravil kafe. Za slovákov nás privítala Danka, ktorá nám držala flek na stan. Na fleku už boli Kaňovci, Renča a Richard o ktorom ešte bude reč. Ten deň sme spravili už len registráciu, ktorá sa vyznačovala zbytočným presúvaním od stolíka ku stolíku, ale nakoľko tam nikoho nebolo tak sme to zvládli. Prvé prekvapenie nás čakalo v taške, ktorú sme dostali po registrácii. Skutočne si nepamätám, že by organizátori majstrovstiev sveta pre účastníkov nemali odznaky. To je predsa základ na klobúk, poprípade doma do archívu. To už nehovorím o tričku, ktoré je už základom registrácie napr. i na majstrovstvách SR a ČR. Naivne sme si mysleli, že to budú jediné dva nedostatky celých majstrovstiev. Opak však bol pravdou.

 Počas celej súťaže sme sa stretávali s nedostatkami, ktoré sa snažili organizátori odstrániť, ale podľa nás málo chceli. Nikde počas celých majstrovstiev neviseli pravidlá WGA pre organizovanie súťaží. Až po určitom čase organizátori objavili časomieru cez web, nakoľko klasickú nemali vôbec. Prvý deň neboli funkčné tlačítka a organizátori to riešili ako na prebore "Hornej-Dolnej", stopovaniu cez mobil a zapisovaniu na papierik. Neverili sme vlastným očiam. Potom časomieru ako tak sfunkčnili, ale tá im blbla počas celých majstrovstiev a dokonca Joe-Joe bol sfúknutý za to, že nestlačil tlačítko. Pritom pri predstavovaní tlačítko nešlo. Stupidita!

Počas súťaží sa dosť často opakovali niektoré kolá, lebo niekto našiel o zlatinku viac. pritom materiál na ryžovanie absolútne nebol chránený voči prípadnému "infikovaniu" neželaných zlatiniek. Absolútnym nezmyslom bolo, keď opakovacie kolá vložili do programu ihneď a dvojčlenné páry čakali na štart, ktorý mal byť pôvodne o 11:00, až skoro do 15:00. Niekto zabudol upozorniť organizátorov, že opakované kolá majú byť až na konci dňa. Na trojčlenné sme čakali na ryžovisku až do večera a tie boli na koniec presunuté na druhý deň. Absolútne nezvládnutý harmonogram súťaží.  

 Niečo však bolo ešte horšie ako organizácia súťaží a to sme boli prekvapení, že sa to môže stať. U nás by to neprešlo už len zo zákona. Tým najväčším nedostatkom bola totiž HYGIENA. Po príchode do stanového tábora boli dva záchody  a to BEZ VODY na umytie rúk. Naša sťažnosť bola vypočutá a organizátori tam položili na umývanie dve vedrá s vodou, ktorú nabrali v jazierku a  tekutý šampón!!! Nevedeli sme či sú dve, akože "muži-ženy", alebo "teplá voda-studená voda" Okrem pridania dvoch chemických záchodov sa potom už v táborisku nič z oblasti hygieny nezmenilo. Sprchy boli zabezpečené až v samotnom meste čo bolo cca 20-30 minút pešej chôdze. Vodu na umývanie rúk po použití WC na závodisku som objavil až predposledný deň. Nebolo to vôbec označené.

WM2014team

Ďalšie nedostatky malo vyhodnotenie. Skoro každý okrem medaily dostal dosť gýčové misky a DVD s nejakým obsahom, ktorý asi nikoho nenadchne. Miesto toho by som ja osobne uvítal diplom pre každého víťaza. Vrcholom bolo skracovanie hymny pre víťazov. To je dosť nedôstojné a urážajúce. Na hranie hymien platia určité pravidlá, ktoré organizátor určite nepozná. Hymna sa má hrať buď celá, alebo vôbec. V ŽIADNOM prípade nesmie byť skrátená.

Samotnou kapitolou bola "služba", ktorá sa starala o to, aby nikto do stanu nedoniesol vlastný alkohol a tam ho nekonzumoval. Aby ho ani nevynášal zo stanu a nedajbože ho vonku nekonzumoval. Okrem toho vyháňali osoby mladšie ako 18 rokov, ktoré si síce zaplatili štartovné, ale po 21:00, alebo 22:00 už nesmeli sedieť v stane a baviť sa s ostatnými. Samozrejme večierka resp. ukončenie programu bolo o 23:00. To sme na Slovensku nemali ani za komunistov a to je čo povedať. 

Jedine za čo organizátori nemohli bolo počasie. Bolo dosť monotónne, buď pršalo, alebo lialo. Asi aj preto sme dostali do tašky pri prezentácii pršiplášte :). 

Ja viem, že týmto článkom si z určitých ľudí spravím nepriateľov, ale bohužiaľ, nedokážem pochváliť niečo čo bolo absolútne nezvládnuté. Rozprával som sa s viacerými a všetci boli prekvapený, že hlavným organizátorom bol viceprezident WGA, ktorý by sa mal takým nedostatkom vyvarovať a byť príkladom. Veď videl ako to bolo perfektne zorganizované napr. v Mongrande, Zlotoryji či v Zlatých Horách.

Ale už dosť bolo kritiky a poďme si pripomenúť ako to bolo po dlhom čase zo slovenským amatérom. Richard (nick zatiaľ nemá)  sa o ryžovaní dozvedel cca tak 10 dní pred majstrovstvami sveta prostredníctvom Danky. Nakoľko je zvedavý tak sa vybral s Dankou a Renčou. Najprv navštívili majstrovstvá Švédska a potom prišiel do Koppabergu. Po krátkom prehováraní ho baby naučili vrtieť panvicou a prihlásili ho medzi amatérov. Pointa je v tom, že je Trenčan a získal striebornú medailu.  Jeho krátka amatérska kariéra trvala dva dni, nakoľko na budúci majstrovstvách už musí medzi profesionálov.

Slovensko malo v každej kategórii s výnimkou trojčlenných teamov nejakých zástupcov vo finále. Medailu však získal 2. miestom len Richard v amatéroch a národný team Slovenska skončil na peknom treťom mieste. Už dlhší čas nemôžeme nejako dobehnúť svet, ktorý je rýchlejší. Príkladom sú aj tieto majstrovstvá, keď v semifinálovom kole nestačil na postup do finále mužov čas 2:06 so všetkými zlatinkami. :(( Asi najviac škrie Joe-Joe kategória Batea, kde vyhral osemfinále aj štvrťfinále, ale v semifinále skončil na nepostupovom mieste.

Napriek nezvládnutej organizácii sme boli radi, že sme po roku stretli kamarátov z celého sveta. Najmä to boli bratia češi, s ktorými sme tak ako vždy trávili najviac času a spoločne sme si povzbudzovali slovenských i českých zlatokopov resp. zlatokopiek.  

Fotogalériu si môžete pozrieť: Fotogaléria MS 2014 
Finálové výsledky si môžete pozrieť: Final WM2014

Если Ваша компания производит много бумажных отходов пригодных для сдачи на макулатуру и при это интересует ее вопрос стоимости макулатура цена за кг Кооператор 2000 k2000.pp.ua/priem-makulatury/ сдайте макулатуру уже сегодня и позаботьтесь об экологии уже с завтрашнего дня.

 

В Столице большое число мест способов вторсырья, какие получают макулатуру, и с любым годом их делается более в типу популяризации охраны экологии. Вам в отсутствии работы отыщите, гораздо отдать макулатуру, однако имеется аспект: сдерживающее большая часть фирм функционирует с большими партиями вторсырья.

Сдавая макулатуру крупными размерами, вам приобретаете более средств из-за любой кг., конкретнее ранее тонну (в особенности в случае если вам сдаете её постоянно в 1 и эту ведь фирму согласно утилизации). Кроме того вам сможете полагаться в неоплачиваемый экспорт автотранспортом фирмы.

Если у вам предприятие, и вам занимают аспекты деятельность с макулатурой, с целью вам имеется единичная публикация.

Ваша предприятие совершает большое количество бумажный остатков, какие вам собираетесь постоянно отвечать? Получите из-за макулатуру более средств — обзаведитесь особый машина, и сдавайте хлопчатобумажные остатки тюками согласно наиболее значительным ценам.

Если у вам в ручках часть бумажный остатков весом СТО килограмм и наиболее, диапазон подбора фирмы согласно их зачислению раздается. Далее показана схема, в каковой замечены пункты способа макулатуры. Найдите этот, то что комфортнее для вас согласно месторасположению, позвите согласно отметине и заметите общительные сведения фирмы.

 

 
Ako ste boli spokojný s kvalitou organizácie WM2014? (Známkovanie ako v škole 1=najlepší) [*] How were you satisfied with the quality of the WM2014?(Graded as in school 1=top best)

1 (Počet hlasov: 19)
(34.55 %)

2 (Počet hlasov: 2)
(3.64 %)

3 (Počet hlasov: 2)
(3.64 %)

4 (Počet hlasov: 6)
(10.91 %)

5 (Počet hlasov: 26)
(47.27 %)Celkem hlasovalo: 55
| Autor: Site Admin | Vydáno dne 18. 08. 2014 | 6153 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.08.2023: Prvé slová po viíťaztsve v Zlatých Horách
Kategóriu mužov v Zlatých Horách ovládol Marek Michalec - Marco-Pólo. Jeho prvé slová po zistení že vyhral: "Vieš, to Ti poviem. Som rád že som vyhral !"

02.07.2023: Majstrovstvá SR a ČR 2023
Na majstrovstvách SR a ČR Tužine získala titul Majstersky republiky v kategórii Batea Miška Režná. Titul vicemajstra v kategórii veteránov si odniesol Eduard Filo - Toronto

04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.
Kalendár
<  Máj 2024  >
PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(6 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 15

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional