To je veta ...
"Ak sa chcem mať ako prasa v žite, musí byť zo mňa sviňa."

neznámy autor
Hlavné menu
Fotogaléria
Omšenie 2009 - 3
Oheň za Supa
zobrazení: 1633
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 3.239.11.178
Dátum: 20. 05. 2024
Čas: 08:32
Meniny má: Bernard
Zajtra bude: Zina

Práve je pripojených: 1
Doporučujeme
Súťaže 2013

Majstrovstvá Rakúska 2013

18 až 19.máj 2013, Weigesldorf, Rakúsko
Zo Slovákov najlepší Trenčania....

Weigelsdorf_Duo

Na majstrovstvá rakúska, ktoré sa konali v mestečku Weigelsdorf, sme mali ísť pôvodne viacerí a na dvoch autách, ale ako to už býva, všetko je inak. Nakoniec sme sa vybrali 4 a samozrejme s Afrou. Rozhodli sme sa, že nebudem tam zbytočne hnať dve autá, a tak sme sa naskladali do jedného. Zo začiatku to vyzeralo, že sa nezbalíme, lebo tých vecí má každý dosť. Zobrali sme len jeden veľký stan a nakoniec sme sme sa predsa len pomestili. Trošku nepohodlia sme na tú krátku cestu vydržali, veď je to len cca 217km. A to zväčša po diaľnici. Cesta ubehla úplne super, ale už pred príjazdom do cieľa nám začalo popŕchať. Preto, hneď ako sme prišli a po rekognoskácii terénu s pomocou liehováhy rýchle postavili stan a prístrešok, lebo pršať začína viac a viac. Večer už celkom dobre pršalo. Neviem, čo to je teda za "romantiku" sedieť naobliekaný pod prístreškom počas dažďa. Veď už by sme mali mať aj trochu rozumu, len ten sme nikdy nemali, tak asi ani na staré kolená ho nenájdeme.

Samozrejme po postavení obydlia už začali k nám chodiť všetci známi, ktorí tam boli a tak sa pri nás vystriedali jednak usporiadatelia a jednak aj ostatní súťažiaci. Zo Slovákov sme tam boli prví a tak sme čakali kto ešte dorazí. Nakoniec sa nás tam zišla celkom dobrá zostava. Zastúpenie bolo od Trenčína, cez Prievidzu, Spiš, Hriňovú až po Trebišov. To by tak bolo, aby chýbali nejakí východňári...:). Weigesldorf_Trio

Na druhý deň som myslel, že sa mi to snáď sníva. Toronto nás všetkých pobudil okolo pol šiestej ráno. Namiesto toho , aby išiel do Lídla na nákupy, ako to majú dôchodci vo zvyku v absolútne tichosti, tak nás zbuntošil. Tak zavčasu nevstáva ani Afra. Nabudúce mu musíme dať večer teplé kakaovko s medíkom, aby ten pes bradatý spal čo najdlhšie. Okolo 9 hodiny to celé vypuklo a začali prvé súťaže. Organizátori to mali skutočne, tak ako je zvykom dobre premyslené. V kategóriách profi, ako i na kanadskej miske každý ryžoval 2x a výsledné časy sa spočítali. Vypadlo minimum ľudí. Mužov a "kanada" zostalo na semifinále a ženy priamo do finále. Trojčlenné teamy sú vždy "surprise". Každý sa prihlási ako jedinec a z klobúka sú vylosované trojčlenné teamy. Každý je v napätí, kohože to dostane. Tentokrát sa podarilo organizátorom vylosovať i čisto slovenský team. Najšťastnejšie vylosovanie mal asi Joe-Joe, ktorý spolu s Christine Eichhorn a Wolfgangom Greibom získali strieborné umiestnenie. Najviac nešťastný bol Marko-Pólo, lebo dostal jediného fína, ktorému to absolútne nešlo a bol to jeden z dvoch vypadávajúcich v kategórii mužov. Po tejto súťaži nasledovalo semifinále dvojíc, kde naše obidve teamy (Toronto & Marko) a Duo in Law v zostave Bosorka a Joe-Joe sa prebojovali do finále. Weigelsdorf_KO Vo finále sa Torontovi s Markom super zadarilo a získali strieborné medaile. Konečne došlo na klasickú hlášku od Marka : "aspoň v tých teamoch, keby sa zadarilo". 

Na záver sobotňajšieho dňa sa rozbehla súťaž v rýchlostnom ryžovaní pod názvom "K.O. bewerb".  Je to v podstate "rýchla smrť", kde sú vylosované dvojice, ktoré súťažia medzi sebou. Lepší vždy postupuje ďalej. Je to boj nervov, šťastia... Do záverečnej štvorky zo Slovákov postúpili len dvaja Coly a Joe-Joe, ktorý sa nakoniec pobili o tretiu priečku, kde lepšie uspel Coly. V tejto súťaži rozhodujú skutočné sekundy. 

Na druhý deň, v nedeľu, sa v podstate začínalo od nuly. Prebehli semifinálové kolá a samozrejme i samotné  finálové jazdy. Ako som už spomenul, v kategórii dvojíc získali Toronto a Marko-Pólo striebornú medailu. Asi najväčší úspech zaznamenal Toronto, keď v silnej konkurencii medzi mužmi získal veľmi pekné tretie miesto.

Fotogalériu Christiana Wolfa si môžete pozrieť: Fotogaléria
Kompletné finálové výsledky si možete kuknúť na webe organizátorov: WM 2011

| Autor: Site Admin | Vydáno dne 20. 05. 2013 | 7484 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.08.2023: Prvé slová po viíťaztsve v Zlatých Horách
Kategóriu mužov v Zlatých Horách ovládol Marek Michalec - Marco-Pólo. Jeho prvé slová po zistení že vyhral: "Vieš, to Ti poviem. Som rád že som vyhral !"

02.07.2023: Majstrovstvá SR a ČR 2023
Na majstrovstvách SR a ČR Tužine získala titul Majstersky republiky v kategórii Batea Miška Režná. Titul vicemajstra v kategórii veteránov si odniesol Eduard Filo - Toronto

04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.
Kalendár
<  Máj 2024  >
PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(6 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 15

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional