To je veta ...
"Existuje jediný spôsob ako mať šťastné manželstvo a hneď ako naň prídem, ožením sa znova. "

Clint Eastwood
Hlavné menu
Fotogaléria
WM 2008_01
Gullieta a dvaja Rómeovia. z Verony
zobrazení: 2487
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 3.236.112.70
Dátum: 21. 07. 2024
Čas: 13:11
Meniny má: Daniel
Zajtra bude: Magdaléna

Práve je pripojených: 1
Doporučujeme
Súťaže 2022

Majstrovstvá ČR a SR 2022

16-17. júl 2022,  Zlaté Hory, Česká republika
Majstrovstvá ČR a SR

MR2022

Po skúsenostiach na majstrovstvách Nemecka sme sa rozhodli vyskúšať šťastie na Zlatých Horách. Naše tri deti si už doma rozdelili medaile, takže naložiť ich do auta na cestu na sever nebol problém... Vopred som ich upozornil, že tam bude viac ako tri deti v súťaži – v Goldkronachu zobrali všetky tri medaile, lebo boli len traja súťažiaci, ale ich motiváciou to neotriaslo.

Cesta prebiehala podľa očakávaní, piatok poobede nesklamal ani na diaľnici pri Brne a pri Olomouci. Výrazne pomohlo aj množstvo stavieb na moravských diaľniciach a kvalita kedysi treťotriednych cestičiek od Bruntálu do Zlatých Hor.

  Po príchode na pľac o 19:00 sme stihli ešte zakývať účastníkom otváracieho sprievodu a postavili nás rodinný stan na jednom z posledných voľných flekov. Ale pri vyše 180 zlatokopkách a zlatokopoch sa to dalo očakávať. V sobotu bol deň plný súťaži a organizácia fungovala na dobrej úrovni. V jednotlivých kategóriách a kolách sa stále mihali modré a červene tričká SAZ a na výsledkových listinách bolo vždy dosť kolóniek, kde za menom stalo SK. Celkovo sa zúčastnilo v kategórii žien 53 a v kategórii mužov 77 súťažiacich. Slušne zastúpení boli aj veteráni s 31 registrovanými. Tvrdá konkurencia bola v klasickej panvici, kde nás bolo 99 zaregistrovaných a z toho určite polovicu z nich poznám ešte z 90-tych rokov minulého storočia.

Stratégiu našich deti na medailové miesta skrížilo 14 prihlásených v tejto kategórii, ale neobišli naprázdno, každé dieťa dostalo malé vrecko so sklenenými guľôčkami. Ich nadšenie ale napriek tomu neopadlo a ja som dostal za úlohu na ďalšiu súťaž vyfrézovať pre nich misky na mieru.
Sobotný večer pretromfol v kultúrnej zábave a konzumácii všetkého konzumovateľného aj večer piatkový. Dobrá country hudba a Radegast držali všetkých v dobrej nálade a na nohách až do kritického štádia chvíľu po polnoci, ale to asi už country dedkovia na pódiu nevládali.

Nedeľne súťaže otvorilo finále veteránov, s ohľadom na to, že väčšina z nich už vstáva skoro ráno, aj keď sú na dôchodku. Džugi /1. miesto/ s Torontom /2. miesto/ nechali všetkých ostatných účastníkov so šedinami za sebou a ukázali sa v najlepšej kondícii. Helenka Režná sa v celkovom poradia utiahla na 16. miesto a Čimo na 23. U deti sa nám nepodarilo žiaľ uryžovat žiadnu medailu, najlepšie miesto dosiahol Simon Nagy ako 5. Na memoriali Karla Kozluka zase zaúradovali Toronto s Markom Polom, keď zvíťazli pred Kufferovcami.

V classic pan (batea) to zase raz všetkym ukázal Toronto /1. miesto/ s Čimom /3. miesto/. Keď som vychádzal z claimu s deviatimi zlatinkami, tak som povedal, že ma môže naštvať už len Toronto, keď bude mat desať... a on ich mal jedenásť. Našim ženám sa tento rok moc nedarilo, možno neboli dostatočne vytancovane zo soboty večera. Najlepšie z nich skončila Miška Režná, ktorá to dotiahla na 8. miesto. Kategórii mužov bol vo finále, už dobre zabehnutý, Toronto s bronzovou medailou, za nim sa do cieľa dovliekol 19. mieste uťahaný Marko Polo a na 28. mieste Miro Nagy. Prvé dve miesta sme museli obetovať a prenechať poliakom. Nesmieme ešte zabudnúť na veľké finále o zlatú panvicu starostu Zlatých Hor. Tento rok si ju odniesol Matúš Kollár, Toronto sa zjavne ku koncu už brzdil a skončil na 4. mieste, Čimo obsadil 10. miesto. Akcia ako celková bola veľmi vydarená, češi už pracujú na zákaze vstupu na územie Českej republiky v nastávajúcich rokoch pre Toronta. Bol to fajn pocit, keď sa takmer po vyhlásení víťazov jednej kategórie sa vždy len otočil a išiel si pre ďalšiu medailu. Zjavne bola konštelácia všetkých hviezd a spoločenských aktivít tohto víkendu prospešná Torontovej výkonnosti. Všetci sme sa zhodli na tom, že na Zlate Hory prídeme zase radi.

Fotogalériu si môžete pozrieť: Zlaté Hory 2022  


| Autor: Miro | Vydáno dne 20. 07. 2022 | 1387 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.08.2023: Prvé slová po viíťaztsve v Zlatých Horách
Kategóriu mužov v Zlatých Horách ovládol Marek Michalec - Marco-Pólo. Jeho prvé slová po zistení že vyhral: "Vieš, to Ti poviem. Som rád že som vyhral !"

02.07.2023: Majstrovstvá SR a ČR 2023
Na majstrovstvách SR a ČR Tužine získala titul Majstersky republiky v kategórii Batea Miška Režná. Titul vicemajstra v kategórii veteránov si odniesol Eduard Filo - Toronto

04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.
Kalendár
<  Júl 2024  >
PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(6 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 15

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional