To je veta ...
"Ak ma nenávidíte, teší ma to rovnako, ako keby ste ma milovali, pretože je to dôkaz toho, že nie som ľahostajný Vášmu srdcu. "

Théodore de Banville
Hlavné menu
Fotogaléria
Otváranie claimov - 19
-
zobrazení: 1272
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 3.230.152.133
Dátum: 10. 06. 2023
Čas: 13:29
Meniny má: Margaréta
Zajtra bude: Dobroslava

Práve je pripojených: 2
Doporučujeme
Súťaže 2012

Majstrovstvá ČR a SR 2012

17. až 19. august 2012, Nový Knín, Česká republika
Bronzová medaila v kategórii žien....

Generácie

Tak ako po minulé roky aj tento rok sa nemohli konať spoločné majstrovstvá republiky bez účasti našich členov. Na majstrovstvách republiky sa zúčastňujeme so železnou pravidelnosťou a tohoročné mali príchuť 20.výročia. Už pomaly klasická zostava na dvoch autách sa vybrala do dejiska vo štvrtok ráno. Cesta ubiehala fajn, dokiaľ sme sa nedostali na diaľnicu pri Brne. Celá diaľnica až po vrchovinu je len obyčajná oráčina, kde sa ako tak dalo ísť len v pravom pruhu.  Za tento úsek "diaľnice" by mali vodičom platiť a nie, aby vyberali ešte za diaľničné známky. Vždy som si myslel, že diaľničná známka platí hlavne na diaľniciach a cestách I. triedy. Pár kilometrov pred Prahou sme si spravili pauzu, a počkali sme až sa vozidlá prestanú triasť, ako černoch na Sibíri. 
Pôvodne sme chceli ísť, cez pražský okruh, ale neskoro sme si všimli odbočku, tak sme pokračovali ďalej do Prahy. Tu sa zasa podarilo na jednej svetelnej križovatke zle odbočiť a zrazu sme sa ocitli na Barandove.

Cestou som už aj recitoval:
Idem peknou cestičkou,
ktorá vedie mestom.
Už som trochu nasraný,
lebo neviem kde som.

No po krátkej prestávke a otočke, sme už našli tú správnu cestu a za chvíľu sme Prahu opúšťali. Pekne podľa GPS sme našli lúku, kde sa konali majstrovstvá republiky. Úplne v poslednej dedine sme museli kúpiť najzákladnejšiu vec a to kartóny piva. Cestou nám začalo popŕchať a tak stavbu nášho základného tábora sme robili čo najrýchlejšie, aby sme mali pokoj a zmoklo nám čo najmenej vecí. 

Na druhý deň sme prevelice plánovali, ako pôjdeme na Karlštejn, možno Veľkú Ameriku, ale nakoniec sme nemohli ísť nikde, nakoľko sme nemali druhého šoféra, ktorý by bol schopný sadnúť do auta. Pri raňajšej hygiene sme padali do kolien. Marko si totiž namiesto zubnej pasty kúpil fixačný krém na protézu. Doobeda sme si natiahli plátno, rozdali karty a začali hrať poker, ten boží dar. Po poludní sme už začali chystať naše tradičné jedlo - zemiakové placky. Tento zvyk dodržujeme už pekných pár rokov na každých majstrovstvách republiky a majstrovstvách sveta, kde sa zúčastnime. Najprv dvaja Hrabko s Annou obielili 10kg zemiakov a okolo štvrtej poobede začala trojka (Toronto, Marko a Joe-Joe) strúhať. Bosorka nám potom všetko zamiesila, pridala pochutiny. Okrem toho spravila i misu zeleninového šalátu. Prvý, kto však zacítil vôňu vysmážanej placky vna lúke bol (no toby teda nikto nečakal) Džugy. No čo budem hovoriť, zrazu sme mali každú chvíľu nejakú návštevu. Najviac však chutili rakúskym priateľom, ktorí nás prišli pozrieť.  Každý odchádzal spokojný a to bola pre nás najväčšia radosť. Večer sme ešte spravili registráciu., ktorá začala až o štvrtej poobede, a potom sme tam čakali niektorí aj hodinu, ako Rusi na vodku. 

women

Najviac očakávaní, ale aj sklamaní priniesli štvrťfinálové kolá, kde hneď boli niektorí turisti. Zlato bolo najmä v na Batei malinké a plávalo lepšie ako medailisti na olympiáde. To spôsobovalo dosť veľké problémy. Organizátori vymysleli aj voľajakú Žltú horúčku, do ktorej sa prihlásilo veľa ľudí a tá sa ťahala cez obidva súťažné dni. Možno by bolo lepšie spraviť "srandu" súťaž len jednokolovo, a dať ešte napr. súťaž párov,resp. dvojíc. Ale to je vždy vec len a len organizátorov. V nedeľu boli ešte semifinálove jazdy a všetky finále. V 5-členných teamoch sme obsadili 4. zemiakové miesto. o nás "veľmi potešilo". Z cechu sa najlepšie darilo Torontovi, ktorý bol vo finále aj na Batei aj medzi mužmi , ale medailové miesto mu ušlo. Nakoniec česť cechu zachránila Bosorka, ktorá v silnej konkurencii dosiahla medzi ženami peknú bronzovú priečku.

Počas celých dvoch súťažných dní bolo dosť veľké teplo a nejaká tá sprcha aj studenej vode by bola super. Avšak sprchy boli vraj niekde mimo , na škole. Ešte pred šampionátom sa Honza Bašta na Aurum fóre pýtal, aké veľkosti tričiek chceme. Z hlasovania vyplynulo, že väčšinou to boli tričká XXL a väčšie, lebo zlatokopi sú riadny chlapi. Na registrácii boli potom tričká hlavne XL. Budem to musieť niekomu podarovať. Vyzeral by som v tom ako Michellin.

Najväčšiu výčitku mám, a to nie som sám, k pitnej vode. Jednoducho nebola. Ak by sa tam zjavil niekto z hygieny, tak by to tam asi zatvorili.  Je samozrejme veľmi jednoduché kritizovať, ale po našej skúsenosti z roku 2006, keď sme organizovali majstrovstvá republiky na neďaleko Chocholnej, bola naša priorita, hygiena a pitná voda.

Ale aj tak patrí veľká vďaka organizátorom za zrealizovanie majstrovstiev. Už teraz sa sa tešíme na majstrovstvá Slovenskej republiky a Českej republiky, ktoré sa budú konať v roku 2013 na Tužine, neďaleko Prievidze.

Kompletné výsledky zjednotlivých kôl si môžete pozrieť na stránkach MR2012.

Vysvetlivky k foto:
hore: najmladší a najstarší účastník
dolu: víťazky v kategórii žien


Akou známkou by ste ohodnotili organizáciu majstrovstiev Českej republiky a Slovenskej republiky 2012? Ide iba o organizáciu!!! (Známkuje sa ako v škole, najlepšia je 1, najhoršia 5)

1 (Počet hlasov: 7)
(14.89 %)

2 (Počet hlasov: 12)
(25.53 %)

3 (Počet hlasov: 18)
(38.30 %)

4 (Počet hlasov: 8)
(17.02 %)

5 (Počet hlasov: 2)
(4.26 %)Celkem hlasovalo: 47
| Autor: Site Admin | Vydáno dne 20. 08. 2012 | 7839 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.

17.07.2022: Majstrovstvá ČR a SR 2022
Absolútne najlepší zlatokop na Majstrovstvá ČR a SR v Zlatých Horách Eduard Filo (Toronto) si odniesol celkovo 5 medailí. 
Kalendár
<  Jún 2023  >
PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(3 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 12

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional