To je veta ...
"Človek zomiera toľkokrát, koľkokrát stratil priateľov."

Francis Bacon
Hlavné menu
Fotogaléria
Ihráč 2009 - 12
Kremnická zlatinka 2009
zobrazení: 1031
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 54.156.39.245
Dátum: 20. 10. 2018
Čas: 05:58
Meniny má: Vendelín
Zajtra bude: Uršuľa

Práve je pripojených: 1
Doporučujeme
Súťaže 2009

Majstrovstvá ČR a SR 2009

25. až 26. júla 2009, Zlaté Hory, Česká republika
Zlatá panvica zmenila majiteľa, ale ďalší rok zostáva v Trenčíne

Absolútny HrabkoAk si odmyslíme Majstrovstvá sveta, na ktoré sa každý nedostane, tak za vyvrcholenie sezóny môžeme právom požadovať Majstrovstvá Českej republiky a Slovenskej republiky, ktoré poriadame na preskáčku so zlatokopmi Čiech a Moravy. Napriek tomu, že po rozdelení republiky museli vzniknúť dve samostatné asociácie, politikom sa aj tak nepodarilo nás od seba úplne odtrhnúť.

Tento rok sa tieto majstrovstvá konali na Jesenicku v Zlatých Horách, kde sa kedysi ťažilo zlato, ale tiež to ako spoločná republika skončilo. Ešte mi niekto hovorte o múdrosti politikov ! Tento ročník to bola ako generálka na budúcoročné majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia na rovnakom mieste.Moravsko - Slezskí zlatokopi majú vždy veľkú podporu  v starostovi Zlatých Hôr, ktorý všetkými silami pomáha pri organizácii súťaže pod názvom "Súťaž o Zlatú panvicu starostu mesta Zlatých Hôr". Samozrejme to nebolo inak ani tento rok. Je síce treba do majstrovstiev sveta dotiahnuť veľa vecí, ale kto niečo už organizoval vie aké je to "jednoduché". 

Pretože sa súťaží v v Zlatých Horách z Trenčína zúčastňujeme pravidelne, tento rok nás ani nenapadlo tak dôležitú akciu vynechať. Išli sme vlastne skoro všetci tí čo na súťaže ešte z Cechu chodíme. Menovať je to zbytočné, nakoľko sa na fotkách objavujeme viac menej tí istí. Najdlhšie o svojej účasti rozmýšľal Hrabko, ktorý nakoniec veľmi dobre spravil, že išiel. Najrušnejšia bola asi cesta, ktorú bežne robíme za 3,5 hodiny, ale tento rok to bolo až 5,5 hodiny. Týmto chcem poďakovať organizátorom rekonštrukcie českých ciest, ktorý keď opravujú cestu , alebo ju rekonštruujú tak spravia obchádzku minimálne o 30km dlhšiu, a naprd ju vyznačia. Aurum TNProblém s trafením do Zlatých Hôr mali všetci a my sme dokonca išli po ceste na ktorej sa skvela značka "Cesta v havarijnom stave" . Asi je jednoduchšie dať značku ako cestu opraviť. Celé poobedie, sme sa až do neskorej noci vítali s jednotlivými účastníkmi, lebo niektorých sme nevideli celý rok. Po "náročnej" noci sme sa začali v sobotu súťažiť v jednotlivých kategóriách a to celý deň až do večera.

Tradičný sobotný súťažný deň bol ukončený štandardne nočným ryžovaním. Ako súťaž gradovala, tak sa aj zužoval počet súťažiacich. Do nedeľňajších finále mužov, žien a súťaže v tradičnej panvice mohlo postúpiť len 30 súťažiacich. Finálové jazdy už boli až na nejaké malé výnimky ukážkovou jazdou nielen našich členov, ale celého Slovenska. V prestížnych súťažiach Slováci nenechali nikoho na pochybách, že patria medzi svetovú elitu.

 

Medailové umiestnenie slovenských súťažiacich v jednotlivých kategóriách.

 

Nočné ryžovanie:

1. Dannyho parťáci (Hrabko a Nika)

 

Päťčlenné teamy:

1. Afrika Team (Jarka, Anka, Danka, Frankie a Rišo)

3. Aurum Trenčín (Bosorka, Mišča, Toronto, Miro a Joe-Joe)

 

Trojčlenné teamy:

3. VDV Prievizda(Anka, Frankie a Buzola)

 

 Tradičná panvica:

1. Jozef Režný (Joe-Joe)

 

Ženy:

1. Danka  Múčková

 

Muži:

1. Ján Hrabovský (Hrabko

 

Celkovým víťazom a držiteľom zlatej panvice s stal Ján Hrabovský - Hrabko z Trenčína.

Môžete si stiahnuť kompletné výsledky Zlaté Hory 2009

Fotogalériu zo slovenského úspechu si môžete pozrieť Fotogaléria MR 2009.


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 27. 07. 2009 | 4307 přečtení | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
18.09.2016: Majstrovstvá sveta 2016

Na Majstrovstvách sveta 2016, ktoré sa konali v malom mestečku Placerville, v Californii, USA sme mali zastúpenie i vo finále. Ako jediný slovák sa prebojoval v kategórii mužov Joe-Joe. Na medailu to síce nebolo, ale každé finále na MS je úspech.


10.07.2016: Majstrovstvá Rakúska 2016

Majstrom Rakúska v tradičnej panvici sa stal  Toronto. Člen Cechu zlatokopov - Trenčín. Majstrovstvá sa konali v malebnom mestečku Rauris.
Kalendár
<  Október 2018  >
PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional