To je veta ...
"Zlato sa skúša v ohni a priateľ v nešťastí. "

Slovenské porekadlo
Hlavné menu
Fotogaléria
WM2016 - 20
Majstrovstvá sveta 2016, California, USA
zobrazení: 810
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 3.233.217.106
Dátum: 20. 08. 2022
Čas: 07:10
Meniny má: Anabela
Zajtra bude: Jana

Práve je pripojených: 2
Doporučujeme
Súťaže 2008

22. majstrovstvá Nemecka

7 až 8. jún 2008, Goldkronach
Medaila príde poštou .....

Štart Majstrovstvá Nemecka v Goldkronach sa konajú len 1 krát za dva roky. Pretože pred dvoma rokmi sme tam neboli, tak sme rozhodli, že tento rok to skúsime. Hneď po ceste nás čakalo prekvapenie, keď za Prahou na benzínovej pume sme stretli Honzu a Frantu Nedvědovcov. Hodili sme s nimi reč a samozrejme sme si ich vyfotili, za fotku sme zaplatili zlatom. Bolo to asi pre nich väčšie prekvapenie ako pre nás, že sme ich stretli. Cesta ubiehala príjemne a poobede sme už rozkladali stan. Účasť bola hojná okrem domácich súťažiacich tu bolo zastúpené Rakúsko, Švajčiarsko, Česká republika, Holandsko,  Francúzsko, Poľsko, Slovensko a dokonca i Brazília. Bola to dobre obsadená súťaž nielen do kvantity ale i kvality. V piatok prebehli len registrácie a my sme mali dostatočný priestor aby sme mohli lobovať za účasť na Majstrovstvá republiky pre tento rok. Účasť nám prisľúbilo veľa zlatokopov, ale aká bude skutočnosť to uvidíme až na Ďurkovci.
Sobotnajšie vyraďovacie kolá začali ráno a my sme postupovali bez problémov a svoje limity, zasúťažiť si ešte v nedeľu v semifinále resp. vo finále sme splnili. Večer bola ešte súťaž dvojíc, ktorá bola zaujímavá tým, že druhého partnera Vám pridelil computer.  Helenka dostala Volkera s ktorým obsadila 5. miesto a Joe-Joe s Richardom Ruprechta skončili hneď za nimi.  Večer sa niesol, tak ako vždy posedeniu, pokecaniu a klopeniu pohárikov s rôznymi zlatokopmi.
VyberanieV nedeľu už začínalo ísť do ostra. Prebiehali semifinálové a finálové jazdy v hlavných kategóriach ako i v kategórii tradičných panvíc. Semifinále prebehlo bez nejakých stresov a očakávali sme finálové kolá. Najprv išli klasické panvice a tu mala najviac trpezlivosti Helenka, ktorá to neuhnala a obsadila "nešťastné" 4. miesto. Po klasikách už prišli na radu ženy, kde perfekten zabodovala Mišča a spolu s Mireille dosiahla absolútne rovnaký čas obsadili spolu delené 2. miesto. Pretože na túto eventualitu neboli organizátori pripravení tak prisľúbili, že Mišče príde medaila domov poštou. Smolný deň si Helenka vybrala do konca, keď pri počítani zlatiniek a ich následnom vyliatí sa jej jedna schovala do zátky a tým pádom ju nenapočítali. Stalo sa to pri oplachovaní zátky vodou s ampulky. Asi by bolo lepšie, keby si to na panvicu vysypal súťažiaci sám. Helenke sa tým ušlo len 6. mieste. Vo finále mužov bol napnutý Joe-Joe, lebo semifinálove kolo vyhral s časom 1:39, čo ocenili mnohí zlatokopi. Stalo sa presne toho čoho sa najviac bál a aj keď mal opäť rýchly čas tak stratil jednu zlatinku čo ho v tvrdej konkurencii odhodilo až na 11. miesto. Vynahradili sme si v teamoch, kde sme skončili na peknom 2. mieste hneď za Holanďanmi, ktorí sú z roka na rok lepší a lepší. Zaujímavé bolo aj počasie, keď počas víkendu sa menilo každú chvíľu a v nedeľu sme dokonca mali aj ľadovec. akcia to bola veľmi dobrá a vôbec neľutujeme tú cestu, ktorú sme museli absolvovať.


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 09. 06. 2008 | 3930 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
17.07.2022: Majstrovstvá ČR a SR 2022
Absolútne najlepší zlatokop na Majstrovstvá ČR a SR v Zlatých Horách Eduard Filo (Toronto) si odniesol celkovo 5 medailí. 

19.06.2022: Najlepší veteráni sú z Trenčín
V kategórii veteránov na Spišskej karbidke, zobrali všetky tri medaile len Trenčania:
1. Joe-Joe
2. WitchHelen
3. Toronto

05.06.2022: Kremnická zlatinka 2022
Na kremnickej zlatinke sme mali v kategórii veteránov až dvoch našich členov, bronz získal Joe-Joe a víťazom sa stal Toronto. Táto kategória býva viac a viac obsadená súťažiacimi. 
Kalendár
<  August 2022  >
PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(3 hl.)
 
  nie
(8 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 11

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional