To je veta ...
"Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov. "

Woody Allen
Hlavné menu
Fotogaléria
Kto komu pomáha ?
-
zobrazení: 1559
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 3.233.217.106
Dátum: 20. 08. 2022
Čas: 08:11
Meniny má: Anabela
Zajtra bude: Jana

Práve je pripojených: 2
Doporučujeme
Súťaže 2008

2. majstrovstvá Holandska

6 až 7. september 2008, Poeldijk
Slovákom pršalo šťastie.....


Poeldijk_01 Neustále chceme objavovať nové a nové krajiny v rámci svojich možností tak po minuloročných ohlasoch sme sa rozhodli zúčastniť na druhom ročníku majstrovstiev Holandska, ktoré sa konala v prímorskom mestečku Poeldijk.
Vyrazili sme už vo štvrtok včasne ráno, čo nám aj tak nebolo nič platné, lebo po ceste sme trafili snáď všetky dopravné zápchy, na ktoré sme mohli natrafiť. Či sa už jednalo o klasický problém, most Barrandov v Prahe ,alebo rozpracované rekonštrukcie na nemeckých diaľniciach. Všetky tieto dopravné problémy nás zdržali viac ako tri hodiny na ceste a do miesta konania sme dorazili večer. Nakoľko sme vedeli, že tam ešte nikto zo zlatokopov nebude,a oficiálny camp bol už zatvorený, tak sme sa ubytovali v moteli Elzenhagen. Telefonicky sme sa ešte večer dohodli so Stopármi (Coly, Pali a Džugy), že sa stretneme doobeda v Rotterdame.
Na druhý deň sme zistili ceny v campe pri mori a vyrazili sme do Rotterdamu, kde sme sa so Stopármi stretli až okolo obeda, nakoľko ich vlak mal meškanie. Aby sme im trochu odbremenili tak na úkor Miščinho pohodlia sme im zobrali batohy a dohodli si ďalšie stretnutie v Hoek Van den Holland, alebo ako to Pali pomenoval neskoršie "Van den, neznám co", kde sme si chceli pozrieť protipovodňové vráta. Najprv sme sa však trochu potúlali centrom Rotterdamu a chalani odišli na vlak. My sme sa išli ešte najesť a potom sme ich chceli dobehnúť. Lenže sme si neuvedomili, že práve v tom čase je zrejme v Rotterdame najväčšia dopravná špička. Nakoniec sme sa však na mieste s chalanmi stretli, ktorí tam blúdili spolu so Samom, ktorí pre nich prišiel. Vráta sme nakoniec našli a bol to zaujímavý pohľad. Sam nás potom doviezol do campu, ktorý bol vyhradený len pre zlatokopov. Tu už boli ubyvakovaní nejakí zlatokopi.My sme mali dve varianty ubytovania. Jedna bola, že sa vrátime do motela a druhá ,že si prenajmeme bungalov. Nakoniec však zvíťazila varianta tretia a to tá, že za veľkého dažďa postavíme stana a budeme spolu moknúť zo Stopármi. Mali sme v zálohe aj jednú veľkú plachtu tak tú sme použili ako spoločnú ochranu proti dažďu. Večer prišli ešte polskí zlatokopi a domáci organizátori spolu so šéfom Frankom. Večer sme pri stane oslávili Džugyho "50" as fľašou, ktorú Džugy doniesol nám pomohli holanďania. Ono o Stopármi sa nám vždy dobre vychádza, akcie s nimi nemajú chybu. Tento rok to už bola tretia spoločná akcia.
V sobotu začali súťaže. Organizátori pripravili zaujímavé súťaže. Súťažiaci sa mohli prihlásiť na súťaže:
 • OPEN - voľná miska
 • KLONDIKE - kanadská miska s plochým dnom
 • BATEA - klasický "číňak" 
Poeldijk_02Samozrejme, že sme ponuku využili a išli sme do všetkého.Postupovali sme vcelku bez problémov. Prvý na prekvapenie nepostúpil Joe-Joe na OPEN. Postupový kľúč bol jednoduchý. Nakoľko bolo len desať claimov tak postupovali piati súťažiaci s každého kola a potom najlpeší piati, medzi ktorými sa dosť často vyskytovalo meno Džugyho. ako obyčajne postupov s odretými ušami a to v kategňorii BATEA a KLONDIKE. Na záver dňa vyvesili zoznam súťažiacich, ktorí ryžovali na všetkých troch panviciach s najrýchlejšími časmi. Aj keď sa ryžovalo na každej panvici viackrát, bral sa len najlepší čas. Večer bola ešte súťaž v JOKER, niečo ako jackpot, ale s piatimi zlatinkami. Tu sme zástupcu nemali, aj keď Palino veľmi rozmýšľal. Večer bol na námestí koncert nejakej kapely, lebo i samotná súťaž bola súčasťou osláv mesta Poeldijk. Boli tam napr. i zrazy motorkárov a tie nielen chperov, ale aj rôznych mopedov. Niektoré boli nádherné kúsky.
V nedeľu od pravého poludnia pokračovali semifinálové a finálové súťaže. Čas doobeda sme využili na pobalenie, tak aby sme po ukončení mohli ísť hneď domov, lebo nás čakala celonočná jazda. Tak ako sa nám v sobotu darilo, tak sme to začali v nedeľu kaziť. Nakoniec sa do finále jednotlivých kategórií prebojovali:
 • BATEA - Džugy, Coly
 • KLONDIKE - Džugy, Coly, Helenka, Joe-Joe
 • OPEN - Džugy
 • TRIPAN - Džugy, Coly, Helenka, Pali, Joe-Joe
Najviac sme sa obávali finále TRIPAn, kde každý súťažiaci obdržal tri vedrá a musel ryžovať na všetkých troch miskách. Ale nakoniec s ukázalo, že ten dážď, ktorý nás počas víkendu prevádzal spolu s vetriskom nám prifúkal medaille, ktoré sme získali v každej kategórii:
 • BATEA - 3. Coly
 • KLONDIKE - 2. Joe-Joe
 • OPEN - 1. Džugy
 • TRIPAN - 1. Joe-Joe, 3. Džugy

Čo sa týka organizácie súťaže, tak tá bola bez najmenších chýba a myslím si, že časom sa dočkáme i kandidatúry na nejakú veľkú súťaž napr. na majstrovstvá sveta. V tom prípade budem spokojný, lebo organizátori sa o nás starali i mimo súťaží. Holandsko je krásna krajina s príjemnými ľuďmi., či sa jednalo o zlatokopov alebo o návštevníkov, ktorí sa prišli na nás pozrieť.Napriek tomu, že to bola ďaleká cesta a celý víkend nepríjemne pršalo a fúkal odporný vietor sme radi že sme sa spolu so Stopármi zúčastnili 2. majstrovstiev Holandska.

Fotogalériu z tejto akcie si môžete pozrieť: Fotogaléria


| Autor: Site Admin | Vydáno dne 08. 09. 2008 | 5847 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
17.07.2022: Majstrovstvá ČR a SR 2022
Absolútne najlepší zlatokop na Majstrovstvá ČR a SR v Zlatých Horách Eduard Filo (Toronto) si odniesol celkovo 5 medailí. 

19.06.2022: Najlepší veteráni sú z Trenčín
V kategórii veteránov na Spišskej karbidke, zobrali všetky tri medaile len Trenčania:
1. Joe-Joe
2. WitchHelen
3. Toronto

05.06.2022: Kremnická zlatinka 2022
Na kremnickej zlatinke sme mali v kategórii veteránov až dvoch našich členov, bronz získal Joe-Joe a víťazom sa stal Toronto. Táto kategória býva viac a viac obsadená súťažiacimi. 
Kalendár
<  August 2022  >
PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(3 hl.)
 
  nie
(8 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 11

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional