To je veta ...
"Manželským sľubom som sľúbil vernosť, ale nie že budem slepý... "

Béla Bugár
Hlavné menu
Fotogaléria
Ihráč 2009 - 33
Kremnická zlatinka
zobrazení: 2066
známka: 0
Vyhľadávanie

Vyhľadať text

Google
Informácie
IP adresa: 3.236.112.70
Dátum: 21. 07. 2024
Čas: 13:14
Meniny má: Daniel
Zajtra bude: Magdaléna

Práve je pripojených: 2
Doporučujeme
Súťaže 2009

Kremnická zlatinka 2009

6. jún 2009, Ihráč, Slovensko
Vymotať sa nie je ľahké....

Kremnická zlatinka má už takú históriu, že čokoľvek o nej napíšem bude v podstate opakovaním predchádzajúcich ročníkov. Tento krát však prekvapením bola i vysoká účasť, v porovnaní s ostatnými regionálnymi súťažami. Starí pardi, ktorí sa pravidelne zjavujú na súťažiach a na Ihráč nedorazili, by sa dali spočítať na jeden ruke. Ihráč 2009Je chvályhodné, že sa začínajú objavovať nové tváre, ktorí si chcú ryžovanie zlata vyskúšať.  Len treba dúfať, že ich to chytí za srdce a začnú sa uvedenému koníčku venovať, čo určite uvíta i Slovenská asociácia zlatokopov, ktorej sa každým rokom zmenšuje členská základňa.

Z tohto ročníku Kremnickej zlatinky sme tak všetci, vrátane organizátorov mali trošku obavy. Meteorológovia strašili s celoslovenským dažďom a lokálnymi búrkami. Našťastie, tak ako to je už zvykom nám okrem pár kvapiek ráno po celý čas vôbec nepršalo.  Búrky síce boli, ale zlatokopom sa vyhýbali. Buď sa nás báli, alebo i tá búrka má svoju hrdosť.

Okrem už klasických súťaží (juniori, muži, ženy a trojky) organizátori prichystali aj špeciálnu súťaž nazvanú "zámotok", kde vybrali 10 účastníkov a tých obalili priesvitnou baliacou fóliou. Ryžovať zabalený ako pri "bondage" vôbec nie je jednoduché a ešte keďje v ústach lizátko, ktorho chuť bola hrozná. Nestačilo však len naryžovať, ale bolo potrebné sa vyvliecť s fólie. Srandu mali z tejto súťaže najmä diváci, keď videli tzv. lachtanov ako sa trápia už s nasypaním materiálu na panvicu a nie ešte s vyberaním zlatiniek.

Na súťaži v Unterwaltersdorfe Slovenská asociácia zakúpila od rakúskych zlatokopov kovové kanadské misky. Nakoľko boli úplne čisté a lepšie sa ryžuje na hrdzavých, kde sa zlatinky tak nekĺžu, v labáku na Hodruši boli vystavené výparmi kyseliny. Misky chytili krásnu hrdzu a na Ihráči si vyskúšali traja nominovaní "pretekári" (Braňo, Miťo a Joe-Joe) ako to s nimi pôjde. O nejaké meranie síl nešlo, lebo napr. Braňo s Miťom na rozdiel od Joe-Joea s takouto technikou nemajú moc skúseností, čo potvrdili aj výsledky. Ak však chceme úspešne konkurovať v zahraničí, tak sa to musíme naučiť, lebo tzv. kanadská miska je na programe mnohých súťaží vrátane majstrovstiev sveta.

Umiestnenie našich členov bolo vcelku priaznivé. Okrem už spomínaného víťazstva Joe-Joea na klasickej panvice, obsadil Joe-Joe aj striebornú priečku medzi mužmi. Rovnaké strieborné umiestnenie získal i team Bosorka a pomocníci.

 Kremnická zlatinka je jedna z najstarší regionálnych súťaží na Slovensku a jej obľúbenosť z roka na rok stúpa a to najmä zásluhou organizátorov. 

Fotogalériu nájdete na Fotogaléria Ihráč 2009

| Autor: Site Admin | Vydáno dne 07. 06. 2009 | 9786 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
29.08.2023: Prvé slová po viíťaztsve v Zlatých Horách
Kategóriu mužov v Zlatých Horách ovládol Marek Michalec - Marco-Pólo. Jeho prvé slová po zistení že vyhral: "Vieš, to Ti poviem. Som rád že som vyhral !"

02.07.2023: Majstrovstvá SR a ČR 2023
Na majstrovstvách SR a ČR Tužine získala titul Majstersky republiky v kategórii Batea Miška Režná. Titul vicemajstra v kategórii veteránov si odniesol Eduard Filo - Toronto

04.06.2023: Majster Poľska - Batea
Na majstrovstvách Poľska v Złotoryji s stal víťazom v kategórii Batea 
Marco-Polo.

19.09.2022: Najlepší zlatokopi 2022
Za rok 2022 bol člen nášho cechu Toronto jedným z najlepších zlatokopov. V kategórii muži bol najlepší, vo veteránoch a v čínskej panvici obsadil 2. miesto, a v kanadskej miske 7. miesto.
Kalendár
<  Júl 2024  >
PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Anketa
Myslíte, že by bolo vhodné organizovať regionálne súťaže na Slovensku v zmysle pravidiel WGA vrátane štartovacej formuly (Take Your Place - Get Ready- Go !) ? Na výber dávam len dve možnosti.

  áno
(6 hl.)
 
  nie
(9 hl.)
 


Celkom hlasovalo: 15

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií, videí akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia administrátora je zakázané.

Správy RSS 2.0 Správy Atom 1.0 Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Valid HTML 4.01 Transitional