Majstrovstvá sveta 2013

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2013, Vydané dňa: 26. 08. 2013

19 až 20. august 2013,  Mongrando - Biella, Taliansko
Ani jedno finále sme nepretavili na medailu...:((

WM2013

Napriek dosť zlým skúsenostiam s hygienou na ME 2002 a na MS 2009 sme sa pár dní pred začiatkom rozhodli, že nakoniec pôjdeme. Do auta sa nás nazbieralo akurát. Posádku tvorila Helenka, Mišča, Marko Pólo a Joe-Joe. Vyrážali sme v nedeľu večer a cesta ubiehala priam zázračne. V pondelok doobeda sme už boli namieste. Za volantom sa striedal Joe-Joe s Miščou. Počas cesty si každý pospal tam max. 30 minút. Najväčšie pohodlie mala Afra, na ktorú som pri menovaní posádky zabudol. Nakoľko Joe-Joe nebol prihlásený, tak organizátori ho hneď skasírovali o 5€ naviac. "Určite " s tým mali veľké náklady, že sa prihlásil až na mieste. Aby si zaryžoval aj v iných kategóriách tak sa trochu pomenili zostavy v teamoch. Samozrejme k spokojnosti všetkých. Joe-Joe na nikoho netlačil, a bol s tým zmierený, že bude ryžovať len v mužoch. Nakoniec to dopadlo parádne a zaryžoval si i v rodinnom trojteame resp. dvojteame. Danka dostala pozvánku do medzinárodného 5-členného teamu, tak bolo všetko vyriešené. Celkovo nás tam bolo zo Slovenska šesť. S Dankou pricestovala aj Renča.

Tentokrát na flek na stany držali zlatokopi z Čiech. Celkovo bola účasť poslabšia oproti iným majstrovstvám sveta.  Tí skalní nesklamali a boli tam. Flek na stany bol medzi stromami čo bolo paráda, najmä pri horúčavách, ktoré tam vládli. Dážď sa spustil až v sobotu poobede. To sme už mali však všetko zbalené. Sprchy boli super a nakoniec aj klasické splachovacie WC boli pravidelne čistené. Neboli to chvalabohu tie "toi-toi" odkiaľ vyjde človek spotený ako dvere od chlieva.

Nakoľko i z Čiech tam bolo biedne zastúpenie tak sme vytvorili silnú československú skupinu, ktorá si fandila navzájom. Po večeroch sme spolu spomínali na všetko možné aj nemožné. Libor, ako sa na neho patrí robil super zábavu a v piatok sme dokonca oslavovali narodky Jirku Duňovského. Jednoducho skutočný relax a pohodička.

Od utorka začínali súťaže. Ako prví išli veteráni, čo je správne, stejne nemôžu spávať. Kľudne ivch mohli dať od šiestej hodine rannej. Terazky trepem, veď niektorí na svoj vek vyzerajú super. Aj Joe-Joe sa jeden Fín spýtal v piatok či postúpil v kategórii veteránov. Joe-Joe to nemohol dva dni rozchodiť. Fín sa druhý krát narodil a nie je si toho ani vedomý.

No hneď ako išli muži svoju súťaž, končila sranda. Prvé kolá boli veľmi rozpačité a zlatinky sa strácali vo veľkom. Nakoniec sme postúpili všetci aj keď Joe-Joe s obdratými ušami. V kanadskej panvici to nebolo o nič lepšie. Tam do finále neprešiel nikto. Teda jediný Joe-Joe nebol do tejto kategórie prihlásený, lebo na MS 2009 síce postupoval ale trápil sa ako plaziaci Meresiev. V štvrťfinále dokonca Honza Kavalír, ktorý vždy ide na istotu a na kanade mu to ide nenašiel nič. Preto aj časy či už na kanade, alebo gramoplatni boli dosť pomalé. Každý študoval materiál a tréningové boxy boli dosť obsadené. Zlatinky boli pôvodom z Talianska. Boli veľké a tenké, takže veľmi radi plávali. Nakoniec sme sa niektorí cez tieto problémy dostali odkukávaním taktiky iných súťažiacích. Najmä tých, ktorí začali výrazne skracovať časy.

Do finále sme sa prebojovali nasledovne:
Helenka - ženy, páry, 3-open, 5-open, národný team
Miša - ženy, páry, 3-open, 5-open, národný team
Joe-Joe  - muži, páry, 3-open, 5-open
Marko Pólo -5-open

Nikto však z nás nezískal žiadnu medailu, čo nás tak trochu mrzí, nielen trochu. Myslím, však, že sme celkom slušne reprezentovali Slovenskú Asociáciu zlatokopov, lebo Slovenskú rozkradnutú banánovú džamahíriu reprezentovať odmietame. Z jedinej medaily sme však radosť mali a to v kategórii juniorov získala striebro Adélka Krejcarová z českej republiky.

Po finálových jazdách sme sa rozlúčili a každý išiel svojou cestou. My sme mali v pláne ešte talianske more, ktoré sme však vypustili, kvôli nepriaznivej predpovedi a skutočnej prietrži mračien, ktorá nám "spríjemňovala " cestu až skoro do Viedne.    

Fotogalériu si môžete pozrieť: Fotogaléria MS 2013
Finálové výsledky si môžete sosnúť: Final WM2013 

 

 

 

Если на Ваше складе или магазине скопилось определённое количество полиэтиленовой пленки. Вам поможет прием вторсырья полиэтилен https://k2000.pp.ua/priem-vtorsyrya/ и вы избавитесь от не нужного вторичного сырья.

 

Прежние печатные издания, утратившие значимость бумаги, полиэтиленовая тара с товаров кормления и электробытовой химии… Данные остатки накапливаются в наших зданиях и кабинетах, и любой один раз я отсрочиваем операцию прощания с ними «в затем».

 

Меж этим, освободиться с подобных остатков гораздо легче, нежели может показаться на первый взгляд. Фирма «Кооператор 2000» дает для вас 2 простых и обычных метода избавить собственное пролетарское либо квартирное место с ставших бесполезными бумаг, пластмассовой тары и иного вторсырья.