Ryžovanie na Tužine

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2012, Vydané dňa: 22. 07. 2012

Ryžovanie na Tužine - 21. júl 2012, Tužina
Hrabko - prišiel, videl a zvíťazil...

Tužina 2012

Súťaž, ktorú organizujú prievidzkí zlatokopi sa vyznačuje vždy veľkou účasťou. Samozrejme nebolo tomu inak ani tento rok. Dokonca z nášho cechu sme mali skutočne početné zastúpenie. (Bosorka, Marko-Pólo, Toronto, Hrabko, Tibák a Joe-Joe).

Súťažilo sa vo voľnej panvici, v klasickej kanadskej panvici. Voľná súťaž bola rozdelená na juniorov, ženy a muži. Okrem toho bola i súťaž družstiev, kde neplatili žiadne pravidlá. V tejto súťaži mohlo trojčlenné družstvo ryžovať akýmkoľvek spôsobom. Niektorí využili blízke umelé jazierko, niektorí v claimov. Jednoducho povedané, ako dovoľovali možnosti. 

V tejto kategórii sa podarilo trenčianskému teamu Rafel, Bafel, Sekel v zložení (Marko, Toronto a Tibák) získať veľmi pekné druhé miesto.
Klasická panvica mala trochu nečakaného víťaza, ktorým bol na našu radosť Hrabko. Ten na tomto type panviec súťažil po tretí krát v živote. No čo už, kto vie, ten vie.

V finále kategórii mužov si pár ľudí vystrelilo z Džugyho a v podstate aj z ostatných finalistov, lebo nedali žiadne zlatinky. Vedeli o tom len traja súťažiaci, ktorí vyrobili neskutočné časy. A naša obeť to zožrala aj s navijákom nakoľko bol nasraný ako žumpa, že nič nenašiel. Nás to samozrejme potešilo, ale už sa išlo na ostro. V kategórii mužov vo voľnej panvice, kde už tradične prevládajú "gramofónové platne" prekvapil víťaz tohoročnej Hodruše, Toronto, ktorý obsadil tretie miesto.
Asi najviac smoly si vybrala Bosorka a Joe-Joe, ktorí vo svojej kategórie obsadili vo finále zhodne posledné miesta. Pretože ženy a muži sú už na tom výkonovo rovnako tam bol duel medzi víťazkou žien a víťazom mužov, kde každý zástupca svojho pohlavia dostal štyri plné vedrá materiálu. česť mužom zachránil Džugy, ktorý uvedenú súťaž vyhral.