Zatváranie claimov 2011

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2011, Vydané dňa: 21. 09. 2011

Zatváranie claimov - 17. september 2011, Tužina
Na záver sme celkom slušne zabojovali...

Tužina 2011 Zatváranie claimov tento rok nachystali zlatokopi z Horného Ponitria. Miesto konania bola Tužina, kde by o sa dva roky mohli konať Majstrovstvá Slovenskej republiky a Českej republiky. Vysoká účasť prekvapila všetkých a najmä organizátorov. Bol tam skoro každý, kto má čo dočinenia s ryžovaním zlata. Najmä sa spomínalo na uplynulé majstrovstvá sveta a obdivovali sme Heňovú medailu, diplom a pieskovcový "pohár". Titulom majstra sveta zo Slovenska sa môže v jednotlivcoch pochváliť len Richard II, Zuzana a Heňo. Okrem toho v 1999 sme mali i zlatý národný team.

Súťažilo sa jednak na "voľnej" panvici a jednak na tradičnej kanadskej miske. Zaujímavou zmenou bola  súťaž trojčlenných družstiev, kde jeden člen nasýpal, druhý ryžoval a tretí vyberal. Bolo to skutočné teamové ryžovanie. Okrem tých klasických súťaží bolo i ryžovanie o gram zlata, ktorý sa skladal s viacerých veľkých zlatiniek. 

Absolútne posledná súťaž v tomto roku bolo veľké finále, kde sa stretli traja najlepší z jednotlivých kategórií. Výsledkami sme neoslnili, ani nesklamali. Najviac sa darilo ženám, keď Miška skončila druhá na kanadskej panvici tesne pred Hrabkom. Podobne druhá skončila aj Helenka v ženách. Nedarilo sa nám vôbec v trojčlenných teamoch. 

Organizátori voľajako spolu so SAZ zabudli vyhodnotiť najlepších zlatokopov za rok 2011. Kategóriu žien vyhrala Helenka, ktorá ako jediná reprezentovala Slovensko vo finále majstrovstiev sveta. Vyhrala s presvedčivým 20 bodovým náskokom. K tomu skvelému výkonu pridala i víťazstvo na  klasických panviciach.

 

Fotogalériu si môžete pozrieť: Fotogaléria Tužina 2011