Majstrovstvá sveta 2011

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2011, Vydané dňa: 30. 08. 2011

21. až 28. august 2011, Złotoryja, Poľsko
Žiadne finále sme nepretavili na medailu...

HotovoPo skončení súťaží , resp. po ich vyhodnotení sme sa spolu s východňármi vybrali večer do poľského mestečka Złotoryja, kde sa už pomaly schádzali zlatokopi, aby sa pripravili na najväčšie podujatie v roku a to Majstrovstiev sveta. Na čele kolóny 5 aút išiel Tadek, ktorý presne poznal cestu a tým pádom sme boli ušetrený od klasického blúdenia. Do stanového táboru sme prišli okolo pol dvanástej a po rekognoskácii terénu s liehováhou sme postavili stany. To, že takáto príprava pred stavaním stanov je dôležitá sme sa presvedčili v strede týždňa, keď v noci prišla totálna prietrž mračien a naše stany na rozdiel od iných boli suché.

Už v pondelok večer bolo slávnostné otvorenie samotných majstrovstiev, ktorému predchádzal sprievod zlatokopov mestom. Koniec srandy nastal v utorok, keď začali samotné súťaže. Materiál bol dosť ílovitý a zlatinky ploché. Z toho jednoznačne vyplynulo, že sa vo veľkom strácalo. Niektorí jednotlivci, vypadli už v prvých kolách, čo je najhoršie. Súťaže sme obsadili skoro vo všetkých kategóriách.  Najviac smoly si asi vyžral Marko-Polo, ktorý obsadzoval buď "obľúbené" 16. miesta, alebo mu to niekto v teame pokazil, popr. musel opakovať kolo a tým pádom mal smolu. Už nám ho bolo aj ľúto. To ale asi patrí k takýmto podujatiam.

Do finále sme postúpili vo viacerých kategóriách, ale žiadne sme nepretavili na medailu. Absolútne najväčším prekvapením bol zisk zlatej medaily v kategórii BATEA, ktorú získal Heňo Ťažký z Bystrice. Druhú zlatú a zároveň poslednú medailu pre Slonesko získala v kategórii juniori Zuzana Diladiová z Trebišova.

Na záver sa dá skonštatovať len jedno, boli to výborne pripravené majstrovstvá sveta. To, že stanový tábor bol ďaleko od ryžoviska, nám po dvoch dňoch prestalo vadiť, aspoň sme sa prešli. Závidím Poliakom, že majú takých  nástupcov, ktorí sú schopný zorganizovať veľkú súťaž.

 

Finálové umiestnenie našich členov:

Nočné ryžovanie: 2 členný team - 16. MAVEBU (Miro, Klaudia)
5-členný team: 14. AURUM Trenčín (Helenka, Mišča, Marko, Toronto, Joe-Joe)
Klondyke: 24. Miro
3-členný team: 23.Čaprginci (Klaudia, Miro, Toronto)
Batea: 21. Helenka
Ženy profi:  11. Helenka
Muži profi:  22. Joe-Joe

 

Fotogalériu si môžete pozrieť: Fotogaléria MS 2011
Kompletné výsledky si môžete kuknúť i na stránkach organizátorov: WM 2011
Finálové výsledky si môžete sosnúť: Final WM2011