Zatváranie claimov

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2009, Vydané dňa: 13. 09. 2009

12. septembra 2009, Ranč Rušeň 38
V tradičných panviciach až dve medaile

Ženy Minulý rok sme sa po prvý krát zúčastnili na ryžovaní v lokalite prezývanej Ranč Rušeň, ktoré organizovali zlatokopi s Banskej Bystrice. Tento rok je síce Ranč v rekonštrukcii, ale pre súťaž zlatokopov sa majiteľ rozhodol ho sprístupniť. Na prekvapenie sa zišla vcelku seriózna účasť. Každý klub, resp. cech mal nejaké to zastúpenie, išlo totiž o poslednú akciu na Slovensku - O zatváranie claimov pre rok 2009. Počas dňa sa strhla kvalitná búrka, ktorá bola dosť dlhá premiešaná ľadovcom. Medzi stolmi sa už nedalo stáť, tak sme museli vyliezť na lavice a poniektorí na stoly. Počas búrky prebiehala neviazaná zábava. Pretože počas búrky sa nedalo ryžovať, trvala súťaž až do večera. Končila sa už za šera, čo však zlatokopom nemalo vadiť, tí zlato vidia aj v tme.

Prezident Slovenskej asociácie zlatokopov, uzamkol sezónu trochu netradične a to vo vedre. Odovzdávanie cien už prebehlo za tmy. Nášmu cechu sa ušli tri medaile a to dve v tradičnej panvici, kde druhé miesto obsadila Bosorka a vzápätí na treťom mieste skončil Joe-Joe, ktorý získal aj pomyslené striebro medzi mužmi.

Táto posledná akcia bola vydarená, nostalgicky sme zaspomínali na uplynulí ročník, zhodnotili najmä Majstrovstvá sveta a začali plánovať ďalšiu sezónu. Prichádza obdobie zlatokopeckej nečinnosti, kde treba hlavne šetriť, lebo v dnešnej dobe to stojí nemalé peniaze zúčastňovať sa rôznych súťaží po celej Európe.