Spišská Karbidka 2009

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2009, Vydané dňa: 12. 07. 2009

11. júl 2009, Teplička, Spiš
Bodovali sme vo všetkých kategóriách

Spišská Karbidka 2009Po prvý krát sa uskutočnila Spišská Karbidka neďaleko chatovej oblasti Teplička. Po Ihráči, Hnilčíku a Hnilci to bolo v poradí už štvrté miesto, čo však nie je na škodu veci spoznávať aj iné kúty Slovenska.

Niektorí súťažiaci sa začali stretať už v piatok a vraj z dostupných prameňov bola nálada výborná. Niektorí mali problémy zo zažívacími ťažkosťami aj na druhý deň.Aj keď zlé jazyky tvrdili, že to nebolo s bujarej oslavy, ale tehotenské ranné nevoľnosti.

Klasická zostava nášho cechu, ktorá je už zohraná (Hela, Toronto, Marco a Joe-Joe) prišla až v sobotu ráno. Na nočnej zábave sme však mali aj svojho zástupcu, jeho excelenciu pán prezidenta Mira. 

Samotná súťaž bola pripravená na veľmi dobrej úrovni, vytýkať by sa snáď dalo bahnité dno, ale nebuďme fajnoví. Okrem klasických súťaží spravili usporiadatelia aj špeciálne súťaže. Bola to napr. Popoluška, kde sa triedil hrach, fazuľka a zlatinky. Táto súťaž by sa dala ešte pritvrdiť a triediť, tak ako skutočná Popoluška v treťom leveli múku, popol a zlatinky. To je však len taká myšlienka do budúcnosti.

Cech obstál vcelku seriózne, keď každý s členov si odniesol minimálne jednu medailu. Najväčšiu radosť mal asi Marco, ktorému sa jeho sen vyplnil " Keby , aspoň v tých družstvách ...". Získal spoločne s Helou a Joe-Joe zlatú medailu v trojčlenných družstvách (Bosorka a pomocníci), hneď strieborný skončil team Čaprginci (Miro, Toronto a Božka). Zhodne sa umiestnil Joe-Joe s Helou, keď im patrili strieborné miesta vo svojích kategóriách. V juniorov sme nezabodovali, lebo tak momentálne nemáme koho nominovať.

Na záver prekvapil ešte starosta obce Teplička pán Ladislav Koňak, ktorý všetkým poďakoval a vlastnoručne pripravil grilovaciu hostinu pre všetkých zúčastnených. Konečne sa začína blýskať na lepšie časy a miestne samosprávy si uvedomuj, že nemôžu byť orientovaný len kultúrnym vyžitím v obci, ktorým bol vždy doteraz nedeľný futbalový zápas.

Podľa môjho názoru, Spišská Karbidka 2009 patrí medzi najlepšie súťaže, na ktoré sa oplatí prísť aj väčšej diaľky.

Fotogaléria: Spišská Karbidka 2009.

Krátke video od Humusáka: Spišská Karbidka 2009 - video.