Majstrovstvá Dolného Rakúska 2009

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2009, Vydané dňa: 25. 05. 2009

23. až 24. máj 2009, Unterwaltersdorf, Rakúsko
Najväčší nuget putoval do Trenčína

Miro Sú akcie o ktorých už píšem každý rok a je to z roka na rok ťažšie niečo vymyslieť. Nikdy som neštudoval novinárčinu a zo slovenčiny som mal na vysvedčení..., ale venujme sa radšej ryžovaniu. Rakúske akcie boli, sú a pevne verím že budú našou srdcovou záležitosťou. Či už to bol Rauris, kde sa v roku 1994 konali majstrovstvá sveta, alebo Pusterwald, kde sme boli ako doma. Ryžovali sme tušíme ešte neďaleko v Schranawande, kde bolo v roku 2006 skutočne psie počasie. O tom že sme tam vždy vítaní, sú aj pozvánky na tzv. ukončenie sezóny, keď sme ryžovali u Petra na dvore jeho nedostavanej chalupe vo Weigelsdorfe. Také pozvanie naši rakúsky kamaráti nedávajú každému.   Donedávna sa tam striedalo zo Slovenska len pár zlatokopov.Nakoľko minulý rok sa nám až neskutočne darilo vybralo sa do dejiska majstrovstiev Dolného Rakúska, malej dedinky Unterwaltersdorfu väčšia skupina Slovákov. Dokonca sme zobrali zo sebou aj Brunteláckého Pidižvíka s partiou, čo sa neskôr ukázalo ako veľmi "chybný" krok. Mali sme ho nechať pekne krásne cestou napr. v Pažravej na Dunaji a mohli sme nachabrať viac cien. No čo už, po boji je každý generál. Súťaže tak ako sme zvyknutí sú spoločné a to muži a ženy spolu. Niekto by si pomyslel, že vždy vyhrá muž, ale zdanie klame. Tie ženy, ktoré tam chodia sú skutočne v dobrej zlatokopeckej kondícii a je vždy veľkým úspechom ich poraziť. Napríklad skončiť lepšie ako Hilda Deinhofer (majsterka Európy) sa považuje za úspech.

 

Okrem tých klasických súťaží sú vždy aj nejaké sranda súťaže. Ide napr. o nočnú súťaž, kde sa ryžuje skoro potme. Aspoň sa je na čo vyhovoriť, keď nič nenájdeme. Tento rok bol zaujímavý tzv. trojboj, kde vylosovaní súťažiaci boli rozdelený do dvojíc po prvej súťaži a to bol hod čižmou na cieľ. Druhá súťaž bola lukostreľba a na záver prišlo ryžovanie.

Nugety

 Najviac nás však lákala súťaž o nugety. Bola to síce súťaž, kde štartovné bolo trochu vyššie, ale bola to prvá zahraničná akcia, kde sme nepotrebovali meniť našu menu za euro, tak sme na nejaké tie drobné nehľadeli. Ryžovalo sa v dvoch kolách a vždy s dvoma ryžovacími miskami (vlastná a kanadská. Kolá boli zosumarizované a prvých jedenásť si odnieslo nugetíky od najmenšieho po najväčšie. Celková hmotnosť všetkých nugetov bola jedna trójska unca. (31,1034807 gramu). Každého samozrejme zajímal ten najväčší nuget, ktorý vážil presne 6,44g. Tento nuget tak ako i niekoľko menších putoval do Trenčína a vyhral ho Joe-Joe. Menšie kúsky cca 2,5gramu si ešte odniesol Marko a Toronto. Najväčšiu smolu mal Miro, keď skončil na 12 mieste.

V hlavných kategóriách sme síce bojovali ako sa dalo, ale minuloročný úspech sme nezopakovali. Ono sme v tom ani nedúfali, lebo také niečo sa podarí asi len raz za život. Česť cechu zachránila nakoniec Mišča, ktorá na tradičných panviciach skončila na druhom mieste.

Fotogalériu nájdete na Fotogaléria Unterwaltersdorf 2009"

Výsledky, foto a článok si môžete kuknúť i na stránkach organizátorov. Goldwaschverein "Die Waschbären"