Trojkrálové stretnutie 2009

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2009, Vydané dňa: 03. 01. 2009

Prvé stretnutie zlatokopov a kamarátov v roku 2009


Súťaž v pití pre vodičovZ nového roka 2009 neuplynulo ani prvých 60 hodín a partia nadšencov sa stretla v Bojnických kúpeľov, aby sa trochu pobavili a vyskúšali si ako sa ryžovalo v dobách najväčšej slávy na Aljaške v treskúcom mraze.

  Organizátor Tulajbej spolu so synmi skutočne vybavili aj mrazivé počasie , lebo teplota vzduchu sa pohybovala okolo - 6 stupňov. Našťastie sa ryžovalo na potoku, ktorého teplota vody sa pohybovala niekde na hranici +20 stupňov. Asi ťažko by sa už dnes našiel odvážlivec, ktorý by sa máchral v ľadovej vode.Všetci sme tak trochu spohodlneli a na staré kolená si ceníme zdravie nado všetko.

Mimo ryžovania snehových gúľ, v ktorých boli ukryté zlatinky s trochou materiálu sme sa bavili i rôznymi "sranda" súťažami. Bolo to napr. súťaž v šikovnosti zaväzovania topánok v pracovných rukaviciach, lebo predsa zlatokop i v zime musel chodiť pekne ustrojený so zašnurovanými topánkami, aby si idúc domov s krčmy nerozbil hubu.

Obdarovaný Tulajbej Ďalej to bola streľba s gumipušky a kôstková streľba do terča, lebo brániť svoje ťažko vydobyté zlato je právom každého zlatokopa i keby mal svoj život položiť.

Samozrejme nesmela chýbať ani súťaž v pití. Čo by to už bolo za zlatokopa, ktorý by si proti zime nejaký ten kalíšok nedal. Veď predsa alkohol v malých dávkach v akomkoľvek množstve neškodí. Tí smutnejší, ktorí boli autami súťažili v pití pepsi coly, (ktorá bola teplá) a tí ostatní v pití piva. Niektorí trénovali i mimo súťaž, čo samozrejme nepodliehalo diskvalifikácii.

V podstate nešlo tak ani o ryžovanie a súťaženie, kto bude najlepší resp. prvý,ale hlavne o stretnutie starých kamarátov trošku podebatovať a spriadať svoje plány plány pre rok 2009.

Po skončení všetkých súťaží bolo v miestnej krčme vyhodnotenie, kde tí najlepší boli ocenení vecnými cenami. Táto akcia bola veľmi príjemným stretnutím, ktoré každému kamarátovi rozohrialo dušu a za to treba poďakovať organizátorom, že sa im to podarilo. Tohoto sa na záver ujal Adam a hlavnému organizátorovi Tulajbejovi odovzdal prekrásnu indiánsku trofej.

Takýchto akcií by malo byť podstatne viac tak ako to bývalo v minulosti, lebo celé súťažné ryžovanie začína naberať dosť komerčný smer.