15.majstrovstvá Poľska v ryžovaní zlata

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2008, Vydané dňa: 02. 06. 2008

31.5 až 1.6.2008, Złotoryja, Poľsko
Vicemajstri Poľska sú Trenčania

Nástup žienPo dlhých ôsmych rokoch sme sa rozhodli navštíviť poľské mestečko Złotoryja, kde sme pravidelne chodievali na majstrovstvá Poľska vo veľkom počte. Minulí rok sme Tadkovi vo švajčiarsku dali sľub, že v tento rok v Złotoryji budeme. Nakoľko sa vždy snažíme slovo dodržať, tak sme tam vybrali. Po osemhodinovej ceste preplnenými obchádzkamki a sviatočnými šoférmi sme sa konečne dostali do cieľa. Práve prebiehal sprievod, ktorý sme však nevideli, lebo sme hľadali, kde založíme tábor. Vedeli sme, že Džugy, Coly a Palino z Trebišova sú už určite na mieste. Nakoniec sme ich našli až podľa slovenskej vlajky, lebo boli dosť zašití.

 Večer s a vybrala mužská čas do V.I.P stanu , kde sme ako výprava boli pozvaní za účelom pospomínať na ako sme prežili zimu a hlavne za účelom preklopenia niekoľkých pív (Tyskie) ochutených vodkou. So všetkými sme sa radostne privítali a bolo o čom hovoriť až do druhého dňa. Vedeli sme , že na druhý deň sú už súťaže tak sme sa v pití krotili a nejakú tú hodinu po polnoci sme sa rozlúčili, ako inak vodkou. Doobeda začali súťaže a muži išli dvojkolovo o postup do finále. žien bolo 20, tak medzinárodná jury, kde sme mali zastúpenie, rozhodla že postupujú všetky. Veď pravda sa aj tak ukáže vo finále. Niektorí sme postúpili bez problémov, a niektorí aj s uplavanými zlatinkami. Súťaž prebiehala už v zmysle nových pravidiel. Hlavné bolo, že sme postúpili všetci.

Joe-Joe v akciiV nedeľu sme zobudili ešte do väčšieho horka ako v sobotu a to už bolo nenormálne. Finálové jazdy začali deťmi, juniormi a amatérmi, takže mi sme prišli na radu kvôli sklzu až okolo obeda. Najprv išli ženy, kde bola Mišča a Bosorka, ktorá nakoniec získala titul vicemajsterky Poľska. Po nich išli muži. A tu nám nechtiac pripravili organizátori šok v podobe zlého napáskovania a zlyhania časomiery. Niektorí dokonca nenašli nič a Joe-Joe tvrdil, že mu až slzy vyhhŕkli, keď na panvici našiel len 4 zlatinky, ato boli ešte aj horší. Krátko po odovzdaní všetkých ampuliek všetkými finalistami nám odľahlo, kolo sa bude opakovať hneď po veteránoch. V započítanom finále sa najviac  darilo Joe-Joe, ktorí aj cez  predchádzajúce kolá prechádzal bez väčších problémov a získal titul vicemajstra Poľska. Bolo v podstate vyrovanie sa Helenke v ženách a  česť rodinná česť bola zachránená.

Potom už nasledovala súťaž teamov. Boli to dvojky, trojky a päťky. Tu zabrali Trebišočania, keď vo dvojkách zvíťazili Džugy s Paľom a v Trojkách chytili tretie miesto. A aby to nebolo ešte dosť tak 5-členný team v zložení Bosorka, Mišča, Džugy, Coly a Paľo získali bronzovú medailu.

 

Takže v skratke sme sa umiestnili takto:

Dvojčlenné teamy: 1. Džugy a Paľo
Tročlenné teamy : 3. PKZ (Džugy, Paľo a Coly)
Päťčlenné teamy: 3. Slovensko
Ženy profesionálky: 2. Helena Režná
Muži profesionáli: 2. Jozef Režný