Majstrovstvá Českej republiky a Slovenskej republiky 2005

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2005, Vydané dňa: 28. 08. 2005

Zlaté Hory, 26 až 28. august 2005


MR 2005Najvýznamnejšia akcia tento rok, samozrejme ak nepočítame ME a MS, sa konala v Zlatých Horách. Vzhľadom k pomoci, ktorú sme sľubili sme tam vyštartovali už v utorok. Druhá partia našich členov prišla na druhý deň.
Samostatné majstrovstvá sa oficiálne začali v piatok večer slávnostným otvorením. Súťaže sa v plnom nasadení začali na druhý deň v sobotu. Ako prví nastúpili muži v štyroch vyraďovacích kolách. Po nich prišli na radu semifinálové kolá žien a znova sa pokračovalo semifinále mužov. Hela, ako i najnovšia účastníčka v kategórii žien, Nika, nemali s postupom do finále žiadny problém. U mužov to bolo však trocha inak. Do finále sa prebojoval len Joe-Joe a Toronto. Keby bol však postupujúci kľúč do finále normálny, tak ako je to zvykom, postúpil by aj Miščo. Podľa názoru viacerých to bola veľká nespravodlivosť. Organizátori však podľa pravidiel nič neporušili. Po týchto kolách nasledovala dlhá pauza, ktorá by sa dala využiť i efektívnejšie. Po zotmení nasledovalo už tradičné nočné ryžovanie.
Na druhý deň t.j. v nedeľu boli na programe všetky finálové jazdy. Bolo to dosť časovo náročné a niektorí naši členovia chodili z kola do kola. Najväčšie sklamanie bolo v kategórii juniorov, kde naše želiezko v ohni, Mišča, dosiahla len na 5 miesto. Druhý šok nastal v kategórii 3-členných družstiev, kde úderný team Bosorka a pomocníci stratil 2 zlatinky a to ich odsunulo až na 17. miesto. O trochu vyššie skončil druhý trojčlenný team Toronto & company, ktoré obsadilo 10. miesto. Potom prišli už na radu kategórie profesionálov. V ženách obsadila Helenka v tvrdej konkurencii pekné 5 miesto. O najväčšie prekvapenie sa postarali muži, a to Toronto, ktorý skončil na 5.mieste a Joe-Joe, ktorý obsadil 2.miesto. V neoficiálnej súťaži "O zlatú panvicu starostu Zlatých Hôr" sa Joe-Joe umiestnil znova na druhom mieste.

Prehľad umiestnenia našich členov:
5. miesto v kategórii juniorov - Michaela Režná
5. miesto v kategórii žien - Helena Režná
2. miesto v kategórii mužov - Jozef Režný (Joe-Joe)
5. miesto v kategórii mužov - Eduard Filo (Toronto)

Prehľad umiestnenia našich družstiev:
1. miesto v kategórii nočné ryžovanie - Joe-Joe Team (Hela, Joe-Joe, Mišča)
10. miesto v kategórii 3-členných družstiev - Toronto & Company (Toronto, Miščo, Miščo)
17. miesto v kategórii 3-členných družstiev - Bosorka a pomocníci (Hela, Joe-Joe, Hrabko)
3. miesto v kategórii družstiev - AuRum Trenčín (Hela, Joe-Joe, Hrabko, Toronto, Mišča)