O posledný zlatý zub Eskymo Pechy Welzla

Autor: Site Admin <joe-joe(at)goldpanning.eu>, Téma: Súťaže 2005, Vydané dňa: 14. 05. 2005

Farma Bolka Polívky Olšany  - Česká republika, 14. máj 2005. 

Posledný 7. ročník súťaže, na ktorom sme nechýbali ani jeden ročník. Táto akcia nám bude chýbať.  Tento rok sa nám sezóna začala na farme u Bolka, kde sa konal 7. ročník súťaže "O posledný zlatý zub Eskymo Pechy Welzla". Nakoľko sme sa stali už súčasťou tejto súťaže, a bez našej účasti by riaditeľ Standa Postbiegel nemohol ani začať, prišli sme i tento rok, aj keď trochu v zmenenej zostave.Bolek 2005
Organizátori priniesli, podľa názoru väčšiny účastníkov, oživenie do súťaží. Nesúťažilo sa klasickými vypadávajúcimi kolami, ale súťaž sa skladala zo štyroch časti.
V prvej časti, každy súťažiaci ryžoval na svojej obľúbenej panvici, čo boli prevažne tzv. gramofónové dosky. Druhú časť sme absolvovali na malých "čínskych klobúkoch". Tu sme viacerí mali trochu problémy čo s tým. Potom nasledovala tretia časť, ktorá by sa mohla prirovnať k "Jackpotu" t.j. každý súťažiaci mal dve zlatinky, ktoré musel v čo najrýchlejšom čase vyryžovať. Najprv to bolo na "číňakoch" a potom na "doskách". Na obidvoch panviciach každý absolvoval dve kolá. Započítavalo sa vždy len to najlepšie. Súťaž bola zaujímavá a v plnom rozsahu preverila skúsenosti zlatokopov ryžovať na rôznych doskách a v rôznych situáciach.Naši členovia túto prvú akciu odštartovali vo veľkom štýle a aj týmto dokázali, že vedia ryžovať na rôznych panviciach ako i v rôznych situáciach.Kategóriu juniorov s prehľadom vyhrala Michaela Režná. V kategórii žien obhájila prvenstvo z minulého roka Helena Režná. Prekvapením bolo víťazstvo v kategórii mužov, ktoré si odniesol Eduard Filo - Toronto, ktorý sa na tejto akcii zúčastnil po prvý krát. Najväčšiu smolu mal Jozef Režný - Joe-Joe, ktorý po prvých dvoch častiach viedol predbežné poradie, ale "jackpot" sa mu absolútne nevydaril. Celkovo skončil na 4÷5.mieste spolu s Metudem.